Nowy numer 3/2022 Archiwum

Spotkanie opłatkowe Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich

W siedzibie Delegatury Radomskiej Warszawskiej Izby Lekarskiej odbyło się spotkanie opłatkowe służby zdrowia z bp. Markiem Solarczykiem.

W spotkaniu wzięli udział członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich Oddział Ziemi Radomskiej. Jadwiga Kazana, prezes stowarzyszenia, witając, podziękowała zgromadzonym za współpracę w ramach stowarzyszenia i złożyła życzenia bożonarodzeniowe. Zwracając się do bp. Solarczyka, podziękowała za to, że środowisko katolickich lekarzy może zawsze liczyć na życzliwość pasterza diecezji, który chętnie uczestniczy w spotkaniach z katolickimi medykami.

Dr Mieczysław Szatanek, przewodniczący Delegatury Radomskiej Warszawskiej Izby Lekarskiej, podziękował bp. Markowi za to, że jest blisko ludzi prostych i zwyczajnych. Podkreślił, że dla zwykłych ludzi bardzo ważna jest bliska obecność pasterzy Kościoła, dzięki temu w trudnych czasach Kościół nadal jest bliski ludziom i stanowi ważną wartość w ich życiu.

Zebrani przełamali się opłatkiem.   Zebrani przełamali się opłatkiem.
Archiwum ks. Konrada Wójcika

Biskup Solarczyk wyraził wdzięczność zebranym lekarzom za to, że w swoich środowiskach dają świadectwo wiary i za opiekę, której sam wielokrotnie doświadczał.

Medycy przygotowali dla księdza biskupa niespodziankę z okazji jego pierwszej rocznicy objęcia diecezji radomskiej. - Ksiądz biskup otrzymał najpierw tort z jedną świeczką symbolizującą pierwszy rok posługi pasterskiej w naszej diecezji, który sam podzielił między zebranych. Następnie medycy wręczyli księdzu biskupowi specjalnie przygotowaną koszulkę z numerem jeden, co oznacza nie tylko pierwszy rok posługi w naszej diecezji, ale też to, że ksiądz biskup jako pasterz zawsze jest na pierwszym miejscu w diecezji. W czasie spotkania nie zabrakło wspólnego śpiewu kolęd. Na koniec ksiądz biskup udzieli wszystkim pasterskiego błogosławieństwa - wylicza ks. Konrad Wójcik, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia.

Medycy przygotowali dla księdza biskupa niespodziankę z okazji jego pierwszej rocznicy objęcia diecezji radomskiej.   Medycy przygotowali dla księdza biskupa niespodziankę z okazji jego pierwszej rocznicy objęcia diecezji radomskiej.
Archiwum ks. Konrada Wójcika
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy