Nowy numer 20/2022 Archiwum

To był rok!

W internetowym głosowaniu wyłoniliśmy wydarzenie roku 2021 w diecezji radomskiej.

Jeśli ktoś podkreśla jedynie to, że świeccy  w tym zarówno dorośli, jak i młodzież - odwracają się od Kościoła, powinni prześledzić wyniki naszego konkursu.

Kolejny raz zaprosiliśmy naszych czytelników i osoby odwiedzające naszą internetową stronę, by głosowali na wydarzenie, które - ich zdaniem - w minionym roku w diecezji radomskiej było tym najważniejszym.

Z perspektywy Kościoła hierarchicznego było nim oczywiście podziękowanie za lata posługi bp. Henryka Tomasika i powitanie nowego ordynariusza bp. Marka Solarczyka. I tak się stało w optyce głosujących. Ale były to wydarzenia, które zajęły czwarte miejsce.

Więcej głosów zdobyły wydarzenia, które organizowali w naszej diecezji świeccy. Bezapelacyjnie zwyciężyła Akcja Katolicka, na wydarzenia której głosowało prawie 1300 internautów. I w tej grupie wydarzeń, jako najważniejsze, znalazła się 25. rocznica działalności Akcji Katolickiej w naszej diecezji. Głosowało na nią 450 internautów. To było II indywidualnie miejsce. Zwyciężyło spotkanie młodych z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Jej członkowie spotkali się w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie w ramach cyklu „Wieczernik młodych”. Zdobyli 8 głosów więcej niż jubileusz Akcji Katolickiej.

Za KSM znalazły się wydarzenia, które organizowali Rycerze Kolumba, jak choćby nocne pielgrzymki mężczyzn i kobiet z Radomia do sanktuarium w Błotnicy. Głosowało na nie niemal 200 internautów.

W minionym roku nieco osłabły głosy z Ruchu Światło-Życie, młodych i gałęzi rodzinnej. Choć trzeba podkreślić, że organizowane przez nich wydarzenia znalazły się na piątym miejscu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama