GN 19/2022 Archiwum

Ruchy w diecezji za życiem i rodziną

Pierwsza Eucharystia o poszanowanie życia i w intencji świętości rodzin sprawowana była 25 stycznia ubiegłego roku. To będzie pierwsza rocznica ich szturmu do nieba.

Inicjatywa zrodziła się w Roku Rodziny i Roku św. Józefa, który patronuje rodzinie. Jej pomysłodawcami byli Ewelina i Michał Podlewscy z Diakonii Życia Domowego Kościoła. Wszystkie ruchy zaangażowane w działania przy Diecezjalnej Radzie ds. Rodziny zaaprobowały ten pomysł, dlatego 25. dnia każdego miesiąca w parafii pw. Świętej Rodziny przy ul. Kelles-Krauza 19 w Radomiu odprawiana jest Msza św. w intencji świętości rodzin i poszanowania życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Drugi rok modlitwy rozpocznie się 25 stycznia o godz. 18.

- Nieustannie trwa walka duchowa o życie. Katolicy nie mają lepszej broni niż modlitwa, dlatego mamy nadzieję, że to dzieło będzie się rozwijało, kolejne osoby podejmą się duchowej adopcji dziecka poczętego, adopcji na odległość i wielu innych inicjatyw. Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły i inicjatywy wszystkich ruchów działających dla życia w naszej diecezji, a jest ich naprawdę sporo - podkreślają pomysłodawcy. - W imieniu ruchów zaangażowanych w działania przy Diecezjalnej Radzie ds. Rodziny serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się w tę modlitwę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama