Nowy numer 5/2023 Archiwum

Odpust zupełny dla sanktuarium w Wielkiej Woli-Paradyżu

Penitencjaria Apostolska przyznała go przez 7 lat od Środy Popielcowej aż do Niedzieli Bożego Miłosierdzia, czyli drugiej niedzieli po Wielkiejnocy.

Dekret Stolicy Apostolskiej odczytał bp Marek Solarczyk, który modlił się w sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego oraz Krwi Zbawiciela w Wielkiej Woli-Paradyżu. Treść watykańskiego dokumentu ogłasza, że odpust otrzymają wierni, którzy "wyspowiadani, pokrzepieni Komunią Świętą w formie pielgrzymki nawiedzą sanktuarium Jezusa Chrystusa Cierniem Koronowanego i Krwi Najświętszego Zbawiciela i tam w świętych obrzędach pobożnie uczestniczyć będą lub przynajmniej przed obrazem Jezusa Chrystusa w tymże sanktuarium z wielką pobożnością czczonym przez odpowiedni odstęp czasu oddadzą się pobożnym rozmyślaniom zakończonym Modlitwą Pańską, wyznaniem wiary i wezwaniami do Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Bożej Bolesnej". Dekret będzie obowiązywał przez 7 lat, każdego roku od Środy Popielcowej do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

Penitencjaria Apostolska wydała dokument na prośbę bp. Solarczyka i ks. prał. Piotra Supierza, kustosza paradyskiego sanktuarium i proboszcza parafii. - To wielki dar i wielkie wyróżnienie dla naszej parafii, dla nas wszystkich - mówi ks. Supierz.

Ordynariusz radomski ogłosił dekret Penitencjarii Apostolskiej na zakończenie nabożeństwa Drogi Krzyżowej w sanktuarium. Biskup Solarczyk przewodniczył potem Mszy św.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy