W kościele ojców bernardynów pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Radomiu podczas Mszy św. mężczyźni modlili się w intencji pokoju w Ukrainie.
- Powinniśmy żyć w prawdzie oraz przebaczać naszym oprawcom. 17 lat temu św. Jan Paweł II odszedł do domu Ojca. Myślę sobie, jak dumny może on być dzisiaj z Polski. Z tego, że Rycerze Kolumba, ale także inni ludzie w Polsce, otworzyli swoje domy, serca, robili i w dalszym ciągu robią takie rzeczy dla ludzi z Ukrainy. To dowodzi tego, że solidarność nie umarła - mówił o. Jonathan. Zachęcał do modlitwy na różańcu, która daje siłę do pokonywania codziennych trudności i przybliża do Pana Jezusa. Różaniec przypomina nam też o naszej tożsamości.
- Kiedy spotkamy uchodźców na ulicach Radomia i ofiarujemy im pomoc, to spotykamy Jezusa Chrystusa, który obok nas przechodzi. Wy w Polsce jesteście wyjątkowo uprzywilejowani. Przyjęliście obecnie ponad 2 mln uchodźców. A więc tyle momentów, kiedy możemy spotkać Jezusa Chrystusa. Widzimy Go w kobietach i dzieciach, które musiały zostawić swoich mężów, rozdzielić się z rodzinami i przybyć tutaj. A więc kiedy myślimy o założycielu Rycerzy Kolumba bł. ks. McGivneyu, kiedy pomagał kobietom i dzieciom, to teraz ta wizja spełnia się. Też pomagamy kobietom i dzieciom, które zostały oddzielone od swoich mężów i ojców. Proszę, żyjcie według misji i wizji bł. ks. McGivneya - apelował.
Ze świątyni mężczyźni przeszli procesyjnie pod figurę Matki Bożej Niepokalanej. Tu wspólnie odmówili Różaniec. Modlitwę prowadził ks. Lenartowicz.
Rycerze Kolumba z Rady 14004 na Męski Różaniec w Radomiu zaprosili już po raz 29.
Rycerze Kolumba są międzynarodową organizacją katolickich mężczyzn. Działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach prawie 2 miliony członków. Zasadami Rycerzy Kolumba są: miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm. Organizację założył ks. Michael McGivney, który w 1882 roku w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn, pragnących wzajemnie się wspierać i formować w wierze katolickiej. W 2008 roku Benedykt XVI zatwierdził dekret o heroiczności cnót ks. McGivneya, a jego beatyfikacja miała miejsce 31 października 2020 roku.