Nowy numer 20/2022 Archiwum

Drugi tydzień przygotowania do 50. rocznicy rozpoczęcia peregrynacji kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego

18 czerwca br. minie 50. rocznica dnia, gdy w Radomiu, po sześciu latach uwięzienia przez władze komunistyczne, na szlak nawiedzenia wrócił obraz Matki Bożej Częstochowskiej.

W związku z tą rocznicą od 1 maja w naszej diecezji trwa przygotowanie. W kolejnych tygodniach rozważane są poszczególne Śluby Jasnogórskie. Napisał o tym bp Marek Solarczyk w kolejnym słowie:

Oto treść:

"Trwamy w dziele przygotowującym nas do 50. rocznicy rozpoczęcia Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszych parafiach.

W drugim tygodniu będziemy prosić o wypełnienie się w naszym życiu ślubu:

Matko Łaski Bożej, przyrzekamy Ci strzec w każdej duszy polskiej daru łaski, jako źródło Bożego życia. Pragniemy, aby każdy z nas żył w łasce uświęcającej i był świątynią Boga, aby cały Naród żył bez grzechu ciężkiego, aby stał się Domem Bożym i Bramą Niebios dla pokoleń wędrujących przez polską ziemię - pod przewodnictwem Kościoła katolickiego - do wiecznej Ojczyzny. Królowo Polski - przyrzekamy!

Niech ten tydzień, przeżywany także jako Tydzień modlitw o powołania, będzie czasem gorliwej modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego oraz okazją do szczególnej troski o nasze życie w łasce Boga. Przyzywam mocy Bożego błogosławieństwa dla wszystkich dzieci, które w tych majowych dniach po raz pierwszy przystępują do Sakramentu Pokuty i Pierwszej Komunii Świętej oraz dla młodych przystępujących do Sakramentu Bierzmowania. Niech czas uroczystego przeżywania tych ważnych sakramentów przyniesie obfite owoce duchowe w dzieciach i młodzieży, ich rodzinach i całej wspólnocie Kościoła radomskiego.

Wasz biskup Marek".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama