Nowy numer 26/2022 Archiwum

Czwarty tydzień przygotowania do 50. rocznicy rozpoczęcia peregrynacji kopii cudownego obrazu jasnogórskiego

18 czerwca br. minie 50. rocznica dnia, gdy w Radomiu, po sześciu latach uwięzienia przez władze komunistyczne, na szlak nawiedzenia wrócił obraz Matki Bożej Częstochowskiej.

W związku z tą rocznicą od 1 maja w naszej diecezji trwa przygotowanie. W kolejnych tygodniach rozważane są poszczególne Śluby Jasnogórskie. Napisał o tym bp Marek Solarczyk w kolejnym słowie:

"Trwamy w dziele przygotowującym nas do 50. rocznicy rozpoczęcia Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszych parafiach.

W czwartym tygodniu będziemy prosić o wypełnienie się w naszym życiu ślubu:

Matko Chrystusowa i Domie Boży. Przyrzekamy Ci stać na straży nierozerwalności małżeństwa, bronić godności kobiety, czuwać na progu ogniska domowego, aby przy nim życie Polaków było bezpieczne. Przyrzekamy Ci umacniać w rodzinach królowanie Syna Twego Jezusa Chrystusa, bronić czci Imienia Bożego, wszczepiać w umysły i serca dzieci ducha Ewangelii i miłości ku Tobie, strzec Prawa Bożego, obyczajów chrześcijańskich i ojczystych. Przyrzekamy Ci wychować młode pokolenie w wierności Chrystusowi, bronić go przed bezbożnictwem i zepsuciem i otoczyć czujną opieką rodzicielską. Królowo Polski - przyrzekamy!

Rozpoczniemy ten tydzień wyjątkowym dziełem, jakim jest radomski Marsz dla życia i rodziny. Niech hasło tegorocznego marszu: „I ślubuję ci!”, będzie okazją do odnowienia naszej wierności w przeżywaniu życiowych powołań, a szczególnie umocnienia jedności w rodzinach i odnowienia daru Miłości, jaki Bóg ofiarował małżonkom w Sakramencie Małżeństwa. Przypadający w tym tygodniu Dzień Matki jest piękną okazją do dziękczynienia za pełne oddania i poświęcenia macierzyństwo naszych matek oraz za wytrwałość rodziców w dziele wychowania dzieci i kształtowania ich dojrzałej wiary.

Wasz biskup Marek".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama