Nowy numer 26/2022 Archiwum

Nocna Pielgrzymka Kobiet do Matki Bożej Pocieszenia

Rycerze Kolumba rady 14004 już po raz siódmy organizują pieszą pielgrzymkę dla kobiet z Radomia do Starej Błotnicy.

Nocna Pielgrzymka Kobiet rozpocznie się 28 maja o godz. 21 Apelem Jasnogórskim w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu przy ul. Wernera 57. Panie będą pielgrzymowały pod hasłem "Twórcza odwaga".

W drodze do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy będą miały do pokonania około 26-kilometrową trasę. Dłuższy odpoczynek połączony z gorącym posiłkiem będzie około północy w parku historycznym "Rycerze Bogurodzicy" w Taczowie.

- Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkie kobiety oraz dziewczęta, które podołają trudom nocnej wędrówki. Jak co roku chcemy powierzać Maryi nasze rodziny, naszą ojczyznę oraz samych siebie. W drodze do Matki będziemy się wspólnie modlić, śpiewać i słuchać przygotowanych rozważań, aby w ten sposób pogłębić swoją wiarę i dać świadectwo przynależności do Kościoła katolickiego. Po dotarciu do sanktuarium pielgrzymka zakończy się wspólną Mszą św. przy obrazie Matki Bożej Pocieszenia. Po Eucharystii autobusy odwiozą pątniczki do Radomia. Zwracamy się do wszystkich z prośbą o złożenie ofiary w wysokości min. 40 zł na częściowe pokrycie kosztów organizacyjnych, natomiast dodatkowe wpłaty zostaną przeznaczone na dzieło "Pomocy ofiarom wojny w Ukrainie" - zachęcają do udziału w pielgrzymce Rycerze Kolumba.

Zapisy prowadzone są za pomocą formularza zamieszczonego na stronie https://rycerzekolumba.radom.pl/zapisy/ oraz w dniu pielgrzymki od 19.00 przed kościołem MB Częstochowskiej.

Nocna Pielgrzymka Kobiet do Matki Bożej Pocieszenia

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama