Nowy numer 26/2022 Archiwum

Magiczny pierwszy weekend czerwca

Po raz 11. Radom będzie gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji.

Festiwal odbędzie się w pierwszy weekend czerwca. Wystąpią artyści uliczni - iluzjoniści, żonglerzy, połykacze ognia i akrobaci z całej Polski oraz m.in. z Australii, Hiszpanii, Włoch. Będą też pokazy linoskoczków. Ich popisy będzie można podziwiać na radomskim deptaku, w muszli koncertowej w parku im. Tadeusza Kościuszki czy sali koncertowej Urzędu Miejskiego w sobotę 4 czerwca od 17.00 do 21.30, a w niedzielę 5 czerwca od 16.00 do 21.30.

Podczas tej edycji festiwalu można będzie głosować na najlepszego magika w Polsce. W muszli koncertowej w parku im. Tadeusza Kościuszki odbędzie się ogólnopolski turniej iluzjonistów. Na finał zaplanowano pokaz tańca z ogniem wzbogacony o efekty pirotechniczne.

- W tym roku w sali koncertowej Urzędu Miejskiego odbędzie się pokaz scenicznej iluzji i specjalny spektakl opisujący historię i przemianę Radomia. Głównym środkiem przekazu są w nim sztuki cyrkowe - akrobatyka, gimnastyka powietrzna, żonglerka itp., co w połączeniu z teatrem ruchu i oprawą taneczną tworzy widowiskowy spektakl. Wstęp jest bezpłatny. Obowiązywać będą wcześniejsze zapisy poprzez wygenerowanie bezpłatnej wejściówki - zapowiada Adrian Pruski, organizator wydarzenia znany jako Just Edi. - Będzie to największa edycja, jaką do tej pory zrealizowaliśmy. Wszystkie informacje dotyczące imprezy znajdziecie się na Facebooku wydarzenia - dodaje  A. Pruski.

Bezpłatne bilety na wydarzenia organizowane w sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej w Urzędzie Miejskim można wygenerować na stronach:
https://eventon.click/wydarzenie/spektakl-teatralno-cyrkowy/
https://eventon.click/wydarzenie/sceniczny-pokaz-iluzji/

Radosław Witkowski, prezydent Radomia, podkreśla, że dla miasta jest to ważne wydarzenie, które z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. - Od lat mocno wspieramy ten projekt. Pokazujemy, że Radom jest znakomitym miejscem do organizacji dużych imprez. Serdecznie zapraszam do spędzenia pierwszego weekendu czerwca, oglądając popisy uczestników festiwalu - mówi.

- Jestem przekonany, że nadchodząca edycja Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji po raz kolejny będzie dowodem na to, że Radom zaskakuje i że warto go odwiedzić. Bardzo się cieszę, że możemy to wydarzenie organizować wspólnie z Adrianem Pruskim - człowiekiem stąd. To pokazuje, że Radom to znakomite miejsce, by zacząć karierę, a potem można o swoim mieście nie zapominać i robić tu, na miejscu, świetne rzeczy - mówi Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia.

Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Radom. Wydarzenie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama