Nowy numer 26/2022 Archiwum

Piesza pielgrzymka z Radomia do Niepokalanowa

W tym roku Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości do Niepokalanowa organizowana jest już po raz 33. Pątnicy będą mieli do przejścia około 130 km.

Tradycyjnie pielgrzymka rozpocznie się 25 czerwca Mszą św., której w radomskiej katedrze o 9.00 przewodniczył będzie bp Marek Solarczyk. Pielgrzymka zakończy się 30 czerwca Mszą św. w Niepokalanowie o 13.00.

Uczestnicy na pątniczy szlak wyruszą pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa budujmy trzeźwą i wolną Polskę”. Pielgrzymi przez sześć dni będą uczestniczyć w codziennej Mszy św., nabożeństwach wieczornych, słuchać konferencji i dzielić się świadectwem życia. Nie zabraknie też radości i wspólnej zabawy. - Pielgrzymka to przede wszystkim czas modlitwy i pokuty. Przez wstawiennictwo Niepokalanej chcemy prosić o trzeźwość dla nas samych, naszych rodzin i całej diecezji. Niesiemy też w sercach trudne sprawy naszych bliskich i znajomych, którzy żyją w kryzysie uzależnień. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa na szlaku pielgrzymim - mówi ks. Krzysztof Bochniak, wikariusz parafii pw. św. Wacława w Radomiu, kierownik pielgrzymki.

Zapisać się można w dniu wyjścia pielgrzymki na placu katedralnym od 8.00 lub poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na Facebooku Piesza Pielgrzymka Radom-Niepokalanów.

Koszt pielgrzymki - 50 zł, autokar powrotny - 50 zł. 

Osoby, które nie będą pielgrzymować, mogą uczestniczyć duchowo, łącząc  się z pątnikami dzięki transmisji na Facebooku diecezji radomskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama