Nowy numer 39/2022 Archiwum

Pielgrzymka do Matki Bożej Staroskrzyńskiej

Rycerze Kolumba działający przy parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika 30 lipca organizują Pieszą Pielgrzymkę Rycerzy Kolumba z Chlewisk do Skrzyńska.

Rok temu, organizując ją po raz pierwszy, zobowiązali się, że będą ją organizować co roku tydzień przed wyjściem Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.

- Pielgrzymka do Skrzyńska nie jest przypadkowa, bowiem starsi parafianie do dzisiaj wspominają, iż ludzie z tych terenów chodzili na odpust do Matki Bożej w Skrzyńsku. Rycerze Kolumba rok temu organizując pierwszy raz pielgrzymkę, chcieli, by ta tradycja pielgrzymowania powróciła - wyjaśnia ks. Kacper Piotrowski-Stajniak, wikariusz w parafii Chlewiska..

Trasa liczy około 21 km. Na szlaku przewidziane są miejsca odpoczynku, oraz ciepły posiłek i woda do picia.

Pielgrzymi wyjdą po modlitwie i błogosławieństwie na drogę o 7.00. Około 14.00 w sanktuarium w Skrzyńsku będzie sprawowana Eucharystia.

Patronem tegorocznej pielgrzymki jest bł. kard. Stefan Wyszyński, którego słowa: "Wszystkim walczącym ludziom Kościół wkłada do ręki różaniec" są hasłem, z którym wyruszą pątnicy. - To właśnie, te słowa Prymasa zostały wybrane na hasło pielgrzymki. Rycerze chcą, by w czasie wojny, lęku i niepokoju przypomnieć ludziom o modlitwie różańcowej, która dla wielu osób była i jest modlitwą pokoju. Rycerze Kolumba działający przy naszej wspólnocie parafialnej już dzisiaj zachęcają, by pielgrzymować razem z nimi – zachęca ks. Piotrowski-Stajniak.

Zapisy prowadzone są od 1 lipca u Rycerzy Kolumba. Więcej informacji na: https://www.facebook.com/events/694528974986806

Pielgrzymka do Matki Bożej Staroskrzyńskiej

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy