Nowy numer 32/2022 Archiwum

Dzień męża i żony

Spotkanie dla małżeństw odbędzie się w Skarżysku-Kamiennej przy sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej.

Rycerze Kolumba organizują od 8 do10 lipca Ogólnopolski „Dzień Męża i Żony”. Spotkanie dla małżeństw odbędzie się w Skarżysku-Kamiennej przy sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. Podczas spotkania zaplanowano Mszę św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, konferencje, warsztaty dla małżonków, modlitwę, wspólne biesiadowanie, ogłoszenie wyników konkursu „Moi Rodzice”.

Zapisy na spotkanie: programy@kofc.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegółowy program:

Piątek 8 lipca

16.00 Rejestracja

18.00 Kolacja

19.00 Różaniec w terenie

21.00 Modlitwa na zamknięcie obrazu

21.15 Wieczorek zapoznawczy

Sobota  9 lipca

7.00 Rejestracja (przed i po Mszy św.)

7.30 Śniadanie

9.00 Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich (możliwość uczestnictwa online poprzez link https://youtu.be/goFvJP09aE4)

10.30 Spotkanie przy kawie

11.00 Warsztaty małżeńskie

13.30 Obiad

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.30 Spacer z przewodniczką po terenie Bazyliki

17.00 Konferencja

19.00 Kolacja przy świecach z muzyką i tańcami

Niedziela 10 lipca

8.00 Msza Święta dla rannych ptaszków

9.00 Śniadanie

11.00 Msza Święta dla śpioszków

Dla chętnych wyjazd na strzelnicę lub do Muzeum im. Orła Białego Skarżysko-Kamienna

W imieniu Rady Stanowej Rycerzy Kolumba w Polsce pragniemy zaprosić do świętowania Dnia Męża i Żony, który obchodzony jest 13 lipca każdego roku, w dniu zawarcia małżeństwa rodziców Świętej Tereski od Dzieciątka Jezus, również świętych Zelii i Ludwika Martin. Małżonkowie realizują swoje powołanie przez miłość. W tym pięknym dniu oderwijmy się od prozy życia, popatrzmy na siebie, na wspólnie przeżyte lata i miłość, którą pielęgnujemy, podtrzymujemy i rozwijamy. Obdarujmy Małżonki kwiatami, serdecznością i czułością. Wrażliwość kobiety na piękno, na dobro, jej czułość są najwspanialszym darem dla mężczyzny. Mężczyznę natomiast bardziej interesują prawa rządzące życiem i rzeczywistością. Dobrze wyraża to aforyzm który brzmi: "Mężczyzna chce być w życiu kimś, kobieta chce być kimś dla kogoś". Otoczmy nasze żony ciepłem i miłością, angażujmy się w realizację naszego powołania z troską o innych. Niech każdego dnia unosi nas wiara w miłość, piękno i dobro. Zachęcamy więc małżonków w tym dniu do wspólnej modlitwy dziękczynnej za lata bycia razem, a także z prośbą o błogosławieństwo dla ich małżeństwa. Kolejnym punktem tego święta powinien być czas spędzony razem w sposób szczególny poprzez wyjście do kawiarni, restauracji, do kina, teatru lub na spacer wracając myślami do chwil, gdy małżonkowie stali przed ołtarzem przyjmowali sakrament małżeństwa.

Krzysztof Zuba, Delegat Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama