Święto Policji rozpoczęła Msza św. w kościele garnizonowym. Potem była część oficjalna z przyznaniem wyróżnień, odznaczeń i awansów. Na koniec był piknik w parku obok teatru.
Eucharystii przewodniczył Wiesław Lechowicz, biskup polowy Wojska Polskiego. - Dzisiaj, w imieniu wszystkich obecnych, składam wam wyrazy uznania również za to, że kształtujecie swoje charaktery, intelekt, wolę, sprawność i że nasza Policja jest coraz lepiej przygotowana do wykonywania swoich obowiązków - mówił bp Lechowicz.
Mszę św. koncelebrowali między innymi ks. Jarosław Rożek COr, kapelan mazowieckiej Policji, ks. mjr Łukasz Józef Hubacz, proboszcz parafii garnizonowej, oraz ks. Gabriel Marciniak, proboszcz parafii MB Bolesnej w Radomiu, diecezjalny duszpasterz służb mundurowych.
Z kościoła garnizonowego uczestnicy przeszli na pl. Jagielloński, gdzie odbyła się część oficjalna, połączona z przyznaniem wyróżnień, odznaczeń i awansów. - Ten wyjątkowy dzień to doskonała okazja, abym mógł podziękować wam za pełną poświęcenia i odwagi służbę. Jestem dumny, że mogę stać na czele prawie 7-tysięcznego garnizonu Policji, który tworzą tak wspaniali ludzie, działający z wielkim oddaniem i poświęceniem na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców województwa mazowieckiego - powiedział nadinsp. Waldemar Wołowiec, komendant mazowieckiej Policji.
Konstanty Radziwiłł, wojewoda mazowiecki, mówił o modernizacji służb mundurowych w ostatnich latach, a nadinsp. Paweł Dobrodziej, zastępca komendanta głównego Policji, podkreślał, że polska Policja jest ceniona także za granicą. - Gdy spotykam się z przedstawicielami policji krajów europejskich, z szefami organizacji, jak Interpol, Europol, to jako polska Policja jesteśmy doceniani i chwaleni. To wasza zasługa, bo swoją kreatywnością, ofiarnością i profesjonalizmem sprawiacie, że nasi partnerzy zagraniczni doceniają to, co robimy - powiedział nadinsp. Dobrodziej.
Święto Policji w Radomiu zakończył piknik rodzinny, podczas którego zaprezentowali się szereg służb dbających o nasze bezpieczeństwo i walczących z przestępczością oraz pasjonaci rekonstruktorzy, przypominający o Polskiej Policji czasu II RP.