Nowy numer 49/2022 Archiwum

Niedziela z archeologią

W Radomiu 31 lipca o 14.00 rozpocznie się kolejny piknik rodzinny pn. "Niedziele na Rynku", organizowany przez Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska".

Na uczestników imprezy czekać będzie szereg atrakcji związanych z odkrywaniem historii Radomia oraz z poznawaniem tajników pracy archeologa.

- Przygotowaliśmy m.in. grę-wycieczkę śladami zaginionego klucza św. Kazimierza oraz zabawy przy piaskownicy archeologicznej z użyciem wykrywacza metali. Ponadto najmłodszych uczestników festynu zaprosimy na zajęcia z podstaw konserwacji zabytków - sklejanie replik naczyń glinianych, pokazy stratygrafii archeologicznej oraz narzędzi pracy archeologa, a także warsztaty opisu zabytków, podczas których dzieci nauczą się opisywać, mierzyć oraz ważyć artefakty. Warsztatom towarzyszyć będzie ekspozycja rekonstrukcji zabytków archeologicznych z różnych miejsc świata i o różnej chronologii. Nie zabraknie monidła z wizerunkiem małego archeologa, puzzli magnetycznych przedstawiających starożytne malowidło oraz tablic i plansz edukacyjnych - zaprasza do udziału w imprezie Katarzyna Jagiełło z Resursy.

Impreza potrwa do 19.00. Towarzyszyć jej będzie Regionalny Zlot Kolekcjonerów, na którym zaprezentują się numizmatycy, filateliści, birofiliści oraz filokartyści.

Wszystkie atrakcje w ramach festynu są bezpłatne.

Niedziela z archeologią

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy