Nowy numer 32/2022 Archiwum

Bp Marek Solarczyk zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę

- Mam zamiar być uczestnikiem tegorocznej pielgrzymki nawet z tym rozwinięciem, by przejść, chociaż kawałeczek, z każdą grupą - mówi pasterz Kościoła radomskiego.

Ordynariusz po raz drugi weźmie udział jako pątnik w pielgrzymce radomskiej. Jego bazą będzie grupa akademicka, z którą szedł w roku ubiegłym.

Organizatorzy tej grupy poinformowali, że biskup Marek już się zapisał. To będzie jego 16 pielgrzymka na Jasną Górę.

- Dla tych wszystkich, którzy brali udział, to jest tylko potwierdzenie, że ten czas już się zbliża. Ja też mam zamiar być uczestnikiem tegorocznej pielgrzymki, nawet z tym rozwinięciem, by przejść, chociaż kawałeczek, z każdą grupą. A tych, którzy jeszcze nie mieli takich doświadczeń pielgrzymkowych, naprawdę bardzo serdecznie zapraszam. To jest piękny czas. Hasło roku duszpasterskiego "Posłani w pokoju Chrystusa" rozwijamy: "Z Maryją posłani w pokoju Chrystusa". Chcemy poddać refleksji sakrament Eucharystii. I chcemy, aby Maryja była przewodniczką, pokazującą, w jaki sposób przeżyć tajemnice Eucharystii. Niech to będzie dobry czas. On jest niesamowicie ważny duchowo i owocny dla uczestników, dla tych, którzy są niesieni w intencjach, a ostatecznie dla całej naszej wspólnoty diecezjalnej. Serdecznie zapraszam do udziału, a tych, którzy nie mogą z różnych przyczyn podjąć dzieła pielgrzymiego, zapraszam do duchowego pielgrzymowania i modlitwy, aby to był czas, który dla każdego przyniesie obfite łaski i dary Bożego błogosławieństwa - mówi biskup Solarczyk.

44. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę wyruszy w sobotę 6 sierpnia. Po dwóch latach przerwy, na rozpoczęcie pielgrzymki o 9.30 będzie sprawowana Msza św. na placu Wyższego Seminarium Duchownego przy ulicy Młyńskiej w Radomiu. Będzie jej przewodniczył bp Marek Solarczyk. Wezmą w niej udział pątnicy z dwóch radomskich kolumn. Jako pierwsi, już 4 sierpnia wyruszą pątnicy z Kozienic. Oprócz kolumn radomskich będą wędrować kolumny starachowicka i skarżyska, a 9 sierpnia wyjdą pątnicy w kolumnie opoczyńskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama