Nowy numer 32/2022 Archiwum

Apel Zrzeszenia Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej z siedzibą w Przytyku

Rolnicy z tzw. zagłębia paprykowego informują, że wyprodukowali odpowiednią ilość tego warzywa dla każdego polskiego konsumenta.

Kierują w związku z tym prośbę do konsumentów o przesyłanie wszelkiego rodzaju informacji dotyczących kraju pochodzenia papryki w sieciach handlowych lub o przesyłanie zdjęć za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Uruchomili specjalną infolinię pod numerem 516 124 929.

W apelu organizacji czytamy:

"Rozpoczął się sezon na paprykę hodowaną na południowej części województwa mazowieckiego. Wyprodukowano odpowiednią ilość tego poszukiwanego warzywa dla każdego polskiego konsumenta. Niepokój rolników - producentów papryki budzi jednak proceder niektórych, nawet uważanych za polskie, sieci handlowych, które w trakcie krótko trwającego sezonu polskiego ciągle oferują konsumentowi paprykę i inne warzywa z zagranicy. Producenci w Polsce przygotowują produkcję papryki od lutego każdego roku, tak aby w miesiącach letnich móc polskiemu konsumentowi zaoferować to smaczne i zdrowe warzywo uprawiane w gruncie.

Dlatego polscy rolnicy mówią stanowczo NIE przypadkom, w których utrudniany jest dostęp polskiego konsumenta do dobrej jakości krajowego produktu. Nie będziemy stać bezczynnie i patrzeć na proces niszczenia produkcji warzyw ciepłolubnych w Polsce, który następuje poprzez nieprzemyślany i niekontrolowany proceder oferowania produktu z zagranicy w trakcie trwania sezonu w kraju! Musimy wszyscy wspólnie - rolnicy, konsumenci i sieci handlowe - zadbać o polską produkcję warzyw, gdyż tylko ona gwarantuje nam bezpieczeństwo żywnościowe.

Nie pozostawimy żadnego zgłoszenia bez reakcji i zadbamy o polskiego konsumenta i polskiego producenta. Chwilowa obniżka cen produktu oferowanego konsumentowi nie oznacza, że ktoś o niego dba. W długofalowym efekcie doprowadzi do zniszczenia polskiego rolnictwa, a wtedy konsument będzie zmuszony zapłacić za dany produkt dużo, dużo więcej".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama