Nowy numer 32/2022 Archiwum

Zaproszenie na pielgrzymkę duchową

Do niej, ale nie tylko, zachęca ks. Mirosław Kszczot, dyrektor 44. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.

Ostatnie dwa lata, spowodowane obostrzeniami związanymi z pandemią, przyniosły  duże ograniczenia w fizycznym pielgrzymowaniu.

W tym roku wszystko wraca na dawne tory. Ale to nie oznacza rezygnacji z formy duchowego pielgrzymowania.

- Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa duchowego w naszej Pieszej Pielgrzymce Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. W tym roku będziemy pielgrzymowali pod hasłem: "Z Maryją posłani w pokoju Chrystusa". Odpowiedzmy na to zaproszenie i gromadźmy się na spotkaniach w naszych kościołach, gdzie będą sprawowane Msze św., Apele Jasnogórskie, poprzedzone adoracją Najświętszego Sakramentu, modlitwą różańcową czy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Będą także konferencje. Księża otrzymają je z najbliższym biuletynem kurialnym. Dotrą one do wszystkich parafii. Z tych materiałów będzie można korzystać podczas spotkań grup duchowej pielgrzymki - informuje ks. Kszczot.

Dyrektor informuje również o tegorocznej nowości. To aplikacja TRASEO. - Wpisując tam PPDR wejdziemy na strony naszej pielgrzymki. Znajdziemy grupy, mapy i będziemy mogli w każdym momencie sprawdzić, gdzie są nasi pielgrzymi, idący na Jasną Górę - mówi dyrektor.

Ks. Kszczot zaprasza także na ostatni dzień pielgrzymowania. - Wiemy to z doświadczenia wielu lat, że do naszych pielgrzymów dojadą ostatniego dnia ci, którzy będą chcieli przejść ostatni etap. Będą to także pielgrzymi duchowi. Spotkamy się 13 sierpnia na Przeprośniej Górce. Tam przy sanktuarium św. o. Pio o 11.00 sprawowane będzie nabożeństwo dziękczynne. Stamtąd pójdziemy w kierunku Jasnej Góry. Wejście naszych grup do kaplicy Cudownego Obrazu rozpocznie się około 15.00 - zapowiada ks. Kszczot.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama