Nowy numer 32/2022 Archiwum

Kolejna rowerowa pielgrzymka Akcji Katolickiej

Od maja do podradomskich kościołów zaprasza Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej.

W sierpniu rowerzyści wyjadą sprzed kościoła św. Piotra Apostoła w Radomiu (os. Gołębiów II) i pojadą do Jastrzębi. Wyjazd 6 sierpnia o 15.30.

Do tej pory z inicjatywy Akcji Katolickiej naszej diecezji rowerowe pielgrzymki za cel obrały kościół w Młodocianie (maj), świątynię w Zakrzewie (czerwiec) i sanktuarium MB Pocieszenia w Błotnicy (lipiec).

Organizatorom przyświeca idea maryjnej modlitwy w pierwsze soboty miesiąca z nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi. Przypominają przy tym jedno z objawień fatimskich, gdzie - jak o tym mówiła św. Łucja - usłyszała słowa Matki Bożej: "Jezus chce się posłużyć tobą, aby ludzie mnie poznali i pokochali. Chciałby ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca".

Na swej stronie internetowej członkowie radomskiej Akcji Katolickiej napisali: "Członkowie Akcji Katolickiej licznie włączają się w nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w swoich parafiach, a część z nas połączyła je z pielgrzymowaniem na rowerach. Mamy doświadczenie wspaniałych owoców corocznego rowerowego pielgrzymowania na Jasną Górę oraz do innych sanktuariów, dlatego chcielibyśmy taki pielgrzymkowy i wspólnotowy charakter zaproponować osobom pragnącym przeżyć praktykę pierwszych sobót miesiąca, a jednocześnie lubiącym pielgrzymowanie i jazdę na rowerach. Zaproszenie adresowane jest do wszystkich, pokonywane odległości w naszych pielgrzymkach są niewielkie, tempo spokojne, a cel piękny, miły Bogu i Matce Najświętszej".

Regulamin

Pomysłodawcą i organizatorem pielgrzymki jest Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej. Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze dziękczynno-pokutnym. Pielgrzymkę tworzy wspólnota osób, którą łączy wspólna droga, trud i modlitwa oraz sympatia do dwóch kółek. W tym duchu jesteśmy braćmi, stąd zwracamy się do siebie "Bracie", "Siostro" lub po imieniu. Dzielimy się uśmiechem, dobrym słowem, radą, pomocną dłonią z innymi pielgrzymami i z napotkanymi ludźmi. To my, pielgrzymi, swoją postawą tworzymy klimat tej wspólnoty. Każdy z pielgrzymów ma obowiązek dawać dobre świadectwo swego uczestnictwa. Celem wspólnoty jest zbliżenie ludzi przez Maryję do Boga przez wspólnotowe podążanie pielgrzymim szlakiem. Towarzyszy nam duch umartwienia i pokuty. Przez to powstrzymujemy się od palenia papierosów, spożywania jakichkolwiek napojów alkoholowych, itp. Bądźmy wolni od spraw  i przywiązań codzienności, przez wyciszenie i refleksję dajmy sobie ten czas".

Warunki uczestnictwa

Udział w pielgrzymce może wziąć każdy, kto zaakceptuje  jej religijny charakter i regulamin. Udział osób niepełnoletnich  tylko  i  wyłącznie z kartą rowerową  i  pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów. Rowerzyści jechać będą w kolumnach maksymalnie do 15 rowerów. Odległość pomiędzy kolumnami musi wynosić minimum 200 metrów. Każda z osób biorąca udział w pielgrzymce jest uczestnikiem ruchu i zobowiązana jest do przestrzegania przepisów zawartych w prawie o ruchu drogowym. Każdego z uczestników obowiązuje indywidualna odpowiedzialność za swoje zachowanie podczas pielgrzymki i ewentualne wykroczenia drogowe. Namawiamy i rekomendujemy jazdę w kaskach rowerowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama