Nowy numer 38/2022 Archiwum

Bp Marek Solarczyk dziękuje za pielgrzymkę

Ordynariusz radomski skierował komunikat do diecezjan, w którym wyraża wdzięczność wszystkim, którzy wzięli udział i wspierali uczestników 44. Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Oto jego treść:

"Moi Drodzy!

Tydzień temu blisko pięć tysięcy pątników z Pielgrzymki Radomskiej przybyło do kaplicy Jasnogórskiej i zawierzało Matce Bożej intencje osobiste, swoich rodzin, parafii i naszej diecezji.

Pragnę wyrazić moje uznanie i z głębi serca płynące podziękowania dla wszystkich, którzy podjęli trud pielgrzymowania, ale także dla tak wielu »duchowych pielgrzymów«, którzy poprzez swoją modlitwę, duchową jedność i ofiarowane trudności życia włączyli się w to piękne dzieło naszej wspólnoty diecezjalnej.

Szczególnie dziękuję wszystkim kapłanom diecezjalnym i zakonnym, siostrom zakonnym, alumnom naszego seminarium i tak licznej wspólnocie wiernych, których zaangażowanie i poświęcenie przyczyniło się do dobrego, bezpiecznego, zdrowego i duchowo bogatego pielgrzymowania.

Razem ze wszystkimi pielgrzymami dziękuję wszystkim, którzy nas witali, przyjmowali, gościli i otwierali przed nami nie tylko swoje domy, ale także i serca.

Niech to wielkie doświadczenie wiary, miłości i jedności przyczyni się do umocnienia wspólnoty naszej diecezji i stanie się źródłem obfitych owoców Bożego błogosławieństwa.

Wasz biskup Marek"

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy