Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Radomski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Nasze media
    • WIARA.PL
    • RADIO eM
    • MAŁY GOŚĆ
  • Diecezje
      • Bielsko-Żywiecka
      • Elbląska
      • Gdańska
      • Gliwicka
      • Katowicka
      • Koszalińsko-Kołobrzeska
      • Krakowska
      • Legnicka
      • Lubelska
      • Łowicka
      • Opolska
      • Płocka
      • Radomska
      • Sandomierska
      • Świdnicka
      • Tarnowska
      • Warmińska
      • Warszawska
      • Wrocławska
      • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • KURIA
    • PARAFIE
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
  • Historia Kościoła (9) 03/2025
    Historia Kościoła (9) 03/2025 Dokument:(9220196,Państwo ze stosów. Czy Francja podłożyła za dużo ognia pod własną historię?)
radom.gosc.pl → Wiadomości z diecezji radomskiej → Air Show i armatohaubica "Krab" w Radomiu

Air Show i armatohaubica "Krab" w Radomiu przejdź do galerii

To już pewne: Po pięcioletniej przerwie w sierpniu 2023 roku w Radomiu odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze.

Taką armatohaubicę "Krab" polskiej produkcji, którą można było oglądać w Radomiu, wykorzystują Ukraińcy w wojnie przeciw rosyjskiej agresji.  
Taką armatohaubicę "Krab" polskiej produkcji, którą można było oglądać w Radomiu, wykorzystują Ukraińcy w wojnie przeciw rosyjskiej agresji.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
1m 58s

Porozumienie w tej w sprawie zostało podpisane 27 sierpnia na lotnisku w podradomskim Sadkowie, gdzie odbyły się pokazy lotnicze i wystawa stacjonarna, przygotowane z okazji Święta Lotnictwa i 90-lecia Lotnictwa Wojskowego na ziemi radomskiej.

Międzynarodowe Pokazy Air Show odbędą się w Radomiu 26 i 27 sierpnia 2023 roku. Będzie im towarzyszyło hasło "Niezwyciężeni w przestworzach". Porozumienie z ramienia rządu RP podpisał Wojciech Skurkiewicz, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej oraz Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

- To bardzo ważny moment i wyjątkowy dzień. Podpisanie porozumienia powoduje, że wkraczamy w decydujący moment organizacji pokazów lotniczych Air Show.  Pokazy lotnicze w Radomiu są największymi w tej części Europy. Tradycji musi stać się zadość. Liczymy, że będą to pokazy zapierające dech w piersiach - powiedział W. Skurkiewicz. 

- Bardzo się cieszę, że za rok Radom będzie na ustach sympatyków lotnictwa na całym świecie. Mogę zadeklarować, że jak zawsze będziemy przygotowani na przyjęcie gości. Już teraz zapraszam wszystkich sympatyków lotnictwa. Jestem przekonany, że pozytywnych emocji nie zabraknie - mówił R. Witkowski.

Zaproszenia na pokazy lotnicze zostały wysłane do 24 krajów. Swój udział potwierdzili już Czesi i Słowacy.

W oczekiwaniu na tę imprezę, w Radomiu zorganizowano pokaz lotniczy i stacjonarną wystawę sprzętu wojskowego na lotnisku w Sadkowie. W programie były przeloty i pokazy samolotów F-16, M-346 i PZL-130 Orlik. W ramach ekspozycji stacjonarnej była wystawa czołgów, a tutaj niemieckiego czołgu Leopard, oraz wyrzutni rakietowych, a wśród nich AHS Krab - armatohaubicy polskiej produkcji, która sprawdziła się w wojnie w Ukrainie.

Obok wojska, na pikniku zaprezentowali się między innymi: Muzeum Sił Powietrznych, Areszt Śledczy czy Komenda Miejska Policji.

« ‹ 1 › »
Piknik lotniczy i żołnierski w Radomiu

Foto Gość DODANE 28.08.2022

Piknik lotniczy i żołnierski w Radomiu

Zorganizowano go z okazji Święta Lotnictwa i 90-lecia Lotnictwa Wojskowego na ziemi radomskiej. Były pokazy lotnicze i wystawa stacjonarna. Można było odwiedzić Port Lotniczy w Radomiu.  
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

|

GOSC.PL 28.08.2022 09:00

publikacja 28.08.2022 09:00

FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • AIR SHOW RADOM
  • PIKNIK LOTNICZY
  • PIKNIK ŻOŁNIERSKI
  • RADOM

Polecane w subskrypcji

  • Ks. Matuszewski: Zdejmijmy z papieża nieco balastu, jakim są nierealistyczne oczekiwania
    • Rozmowa
    • Wojciech Teister
    Ks. Matuszewski: Zdejmijmy z papieża nieco balastu, jakim są nierealistyczne oczekiwania
  • Miniserial „Wszystko o Marii. Matce Bożej” mówi o Maryi wszystko, tylko nie to, co mówi o Niej tradycja Kościoła
    • Kultura
    • Edward Kabiesz
    Miniserial „Wszystko o Marii. Matce Bożej” mówi o Maryi wszystko, tylko nie to, co mówi o Niej tradycja Kościoła
  • Miłosierdzie na góralską nutę
    • Kultura
    • Jan Głąbiński
    Miłosierdzie na góralską nutę
  • Czy Jezus został ochrzczony na terenie dzisiejszej Jordanii? Odpowiedzi szukamy w Betanii za Jordanem
    • Świat
    • Szymon Babuchowski
    Czy Jezus został ochrzczony na terenie dzisiejszej Jordanii? Odpowiedzi szukamy w Betanii za Jordanem
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X