Studium trwa 10 miesięcy. Spotkania odbywają się zazwyczaj w drugą sobotę miesiąca. Pierwsze - 10 września.
Studium ma charakter interdyscyplinarny. W czasie zajęć przekazywana jest nauka Kościoła o małżeństwie i rodzinie. Wśród podejmowanych zagadnień są: teologia małżeństwa i rodziny, elementy prawa rodzinnego, psychologia i socjologia rodziny. Słuchacze otrzymują także wiedzę w zakresie nowoczesnych metod rozpoznawania płodności.
- Zapraszamy szczególnie te osoby, które przygotowują się do sakramentu małżeństwa, ale też małżonków, którzy chcieliby pogłębić swoje relacje, zdobyć wiedzę, która ułatwi im codzienne funkcjonowanie i wzajemne zrozumienie. Zapraszamy również katechetów i nauczycieli, aby mieli dodatkową wiedzę i mogli przekazywać informacje swoim uczniom, oraz lekarzy. Myślę, że to studium możemy kierować również do kapłanów, ponieważ zdobycie takiej wiedzy może im pomóc fachowo rozmawiać z małżeństwami, które borykają się z różnymi trudnościami - wylicza Kamila Rzepka, doradca życia rodzinnego diecezji radomskiej.
Zadaniem studium jest też przygotowanie kandydatów do posługi w rodzinnym poradnictwie parafialnym, którzy mają później towarzyszyć narzeczonym w przygotowaniu się do sakramentu małżeństwa.
- Jeśli są osoby, które czują to wezwanie i mają pragnienie, żeby zgłębić tematykę małżeńską, to serdecznie zapraszamy. Ruszamy 10 września w Kurii Diecezji Radomskiej. O 9.00 sprawowana będzie Msza św. Po Eucharystii rozpocznie się część wykładowa. Studium trwa 10 miesięcy. Spotkania odbywają się zazwyczaj w drugą sobotę miesiąca - wyjaśnia K. Rzepka.
Zapisy odbywają się w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin, który mieści się w radomskiej kurii przy ul. Malczewskiego 1. Prowadzone są też drogą telefoniczną: (48) 340 62 35, mejlową: dr@radom.opoka.org.pl lub na Facebooku.