Po Porcie Lotniczym Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku oprowadzał dyrektor portu Grzegorz Tuszyński.
Na zakończenie zwiedzania Anna Dermont, rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" poinformowała, że Biuro Turystyczne „Itaka” rozpoczęło sprzedaż zagranicznych wczasów z wylotem z Radomia. Pierwszy lot „Itaki” z Radomia ma się odbyć 4 czerwca przyszłego roku. W sumie ogłoszono już dwanaście kierunków lotów z lotniska w Radomiu. Stąd od przyszłego roku odbędą się loty m.in. do Egiptu, Grecji, Bułgarii, Turcji, Albanii i Hiszpanii. Z kolei z LOT-em polecimy z Radomia do Kopenhagi, Paryża i Rzymu. Zatrudnienie w różnych służbach na lotnisku znajdzie ok. 400 pracowników.
W ostatnich dniach nastąpiło oficjalne zakończenie budowy nowego terminalu Lotniska Warszawa-Radom i jego odbiór przez inwestora.
W październiku 2018 roku Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" przejęło lotnisko w Radomiu w celu przygotowania go do obsługi ruchu czarterowego i niskokosztowego. Realizowana przez PPL inwestycja to m.in. zbudowanie nowego terminala. To najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce. Terminal docelowo ma obsłużyć 3 mln pasażerów rocznie. Jak zapowiada Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", w przyszłości, gdy zajdzie taka potrzeba, będzie go można rozbudować nawet do 9 mln pasażerów. Przebudowana i zmodernizowana droga startowa oraz płyty postojowe umożliwią obsługiwanie przez Lotnisko Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku samolotów podstawowych typów wykorzystywanych dziś przez przewoźników, w tym w szczególności linie czarterowe i niskokosztowe np.: Boeing 737, Airbus A320 i A321neo.
O radomskim lotnisku piszemy w papierowym wydaniu "Gościa Radomskiego AVE" nr 37 na 18 września.