Uroczystość odbyła się w kościele w Groszowicach oraz na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Myśliszewicach.
Obchód rozpoczął się poświęceniem wieńców dożynkowych, którego dokonał bp Marek Solarczyk. Ordynariusz przewodniczył następnie Mszy św. w kościele parafialnym w Groszowicach. Tutaj pasterza diecezji, gości i uczestników powitał ks. kan. Wojciech Waniek, proboszcz parafii.
- Niech te dożynki, zaczynając od naszej wrażliwości i dziękczynienia dla Boga i ludzi, idąc przez radość bycia razem, wspólnego cieszenia się z owoców, przyniosą również wrażliwość na to, co jest dobre, Boże i sprawiedliwe. Obyśmy wrażliwość i szacunek dla dobra potrafili ochronić w każdej dziedzinie naszego życia i abyśmy potrafili z troską zanieść go dalej – powiedział biskup Marek, a odnosząc się do obchodu dożynek, jako święta ludzi pracujących przy zbiorze plonów, powiedział: - Niech owoce i plony tegorocznych żniw przyniosą ubogacenie i pomnożenie tego, co jest piękne i dobre w życiu każdego z nas. Niech pomogą tym, którzy będą potrzebowali pomocy i zachęcą do dalszej troski, aby Boże dzieła były przez nas chronione i pielęgnowane.
Oprawę muzyczną Mszy św. przygotowali Marlena i Mariusz Kowalscy.
- Wspólnie dziękujemy Bogu i ludziom za dobre plony. Składam najserdeczniejsze podziękowania za codzienny trud, ofiarną pracę, dzięki której oby nigdy nie zabrakło nam chleba. Jako starosta radomski życzę państwu dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, zawsze dobrej pogody i Bożego błogosławieństwa na kolejne dni - powiedział starosta Waldemar Trelka już na terenie szkoły w Myśliszewicach. Tutaj, po dojściu dożynkowego korowodu z kościoła, odbyła się oficjalna część święta.
- Rolnicy nie pracują od godziny 8 do 15. Rodziny rolnicze nie mają godzin nadliczbowych, świąt, niedziel. Oni muszą realizować wszystkie obowiązki, które na nich spoczywają, bez względu na pogodę, porę roku, czy dzień tygodnia, i za to im serdecznie dziękujemy - podkreślał w swym wystąpieniu Piotr Leśnowolski, burmistrz Jedlni-Letniska.
Na scenie pojawiły się koła gospodyń wiejskich z terenu powiatu i odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych. Koła zadbały także o przygotowanie stoisk z potrawami. Kolejnym punktem programu były występy zaproszonych artystów. Wśród nich wystąpiły zespoły Defis i Classic oraz kabaret KaŁaMaSz.