Nowy numer 49/2022 Archiwum

Konkurs na strój św. Michała Archanioła

W kościele parafialnym w Szydłowcu po raz kolejny został zorganizowany konkurs na przebranie za św. Michała Archanioła.

Konkurs przygotowały siostry michalitki pracujące w parafii, którym pomogli katecheci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu.

W tym roku konkurs na przebranie adresowany był do dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej od 1 do 4 klasy. - Nowością był zorganizowany konkurs plastyczny na portret św. Michała Archanioła. Dzieci z klas 1-8 mogły popróbować swoich możliwości i zaprezentować różne techniki. Konkurs ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie wykonali 202 prace, a piękne portrety Archanioła zostały umieszczone w kościele w Szydłowcu - wyjaśnia s. Serafina Misiura ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła.

Dzieci przebrane w stroje archanielskie ze swoimi rodzicami uczestniczyli 25 września w Mszy św., po której udali się do salki katechetycznej. - Tutaj jury w składzie: wikariusz ks. Michał Faryna, plastyczka Renata Gromek i siostra michalitka Joela Głogowska oceniało stroje uczestników: pomysłowość i estetykę wykonania oraz atrybuty związane ze św. Michałem Archaniołem - mówi s. Serafina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy