Nowy numer 49/2022 Archiwum

Warto wiedzieć, warto mówić

Trwają zapisy na ogólnopolską konferencję metodyczno-szkoleniową „Nie zapomnij mnie… - perspektywy w walce z demencją”.

Na to wydarzenie zaprasza Stowarzyszenie na rzecz wspierania rodzin „Nowe Perspektywy” we współpracy z Akademią Handlową Nauk Stosowanych w Radomiu.

Jednym z najważniejszych założeń konferencji jest zaprezentowanie modelu wsparcia dla osób z zespołem otępiennym, w tym z chorobą Alzheimera, oraz dla ich otoczenia, wypracowanych przez Dzienny Dom Pobytu „Radosna Przystań” z Radomia.

Z ogólnodostępnych danych wynika, że na świecie na chorobę Alzheimera choruje blisko 30 milionów ludzi, a w Polsce ok. 350 tysięcy. Według obliczeń założonej w 1984 roku organizacji Alzheimer’s Disease International (ADI) w 2050 roku na różne choroby demencyjne będzie chorować blisko 132 miliony osób.

Przeprowadzono badania, w czasie których pytano ankietowanych „Czy posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat otępienia wywołanego uszkodzeniem mózgu” - 2 z 3 pytanych osób powiedziały, że nie posiadają takich informacji. Tymczasem Alzheimer nie jest chorobą tylko osób starszych. Trzeba pamiętać, że choć Alzheimer jest chorobą jednej osoby, to chorują całe rodziny.

Konferencja jest bezpłatna.

Składa się z części wykładowej - podczas której swoje prelekcje w kwestii chorób otępiennych (i nie tylko) wygłoszą eksperci oraz z części warsztatowej. Organizatorzy zapraszają na 1 z 4 warsztatów:

1 Neuropsycholog - mgr Klaudia Mazur - „ABC demencji - co należy wiedzieć o zespołach otępiennych”.

2 Prawnik - dr Tomasz Dąbrowski, dr Agnieszka Łozińska-Piekarska – „Ubezwłasnowolnienie oczami prawnika”

3 Aktorka, reżyserka, producentka filmowa - dr Małgorzata Potocka - warsztaty teatralne - zajęcia dotyczące pamięci wizualnej.

4 Wiceprezes Fundacji Dementia Action Alliance Polska, magister pielęgniarstwa - Iwona Przybyło – „Zamień walkę we współpracę! Jak radzić sobie z zaburzeniami zachowania występującymi w przebiegu demencji?”.

Konferencja odbędzie się 5 października o godz. 9.30 w Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu przy ul. Traugutta 61A. Rejestracji za pomocą formularza zgłoszeniowego - https://forms.office.com/r/5WEHxndKZx lub telefonicznie 533-523-043. Można też zgłosić się osobiście na ul. Lubońskiegi 2 w Radomiu.

Więcej informacji na: noweperspektywy.radom.pl/konferencja

Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Przedsięwzięcie finansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy