Nowy numer 49/2022 Archiwum

Diakońska wyprawa z ordynariuszem

Klerycy szóstego, ostatniego roku formacji do kapłaństwa z radomskiego seminarium odbyli pielgrzymkę do sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

 

Celem było sanktuarium na Świętym Krzyżu. Wcześniej alumni z bp. Markiem Solarczykiem odwiedzili kilka interesujących miejsc. 

- Odpowiedzieliśmy na zaproszenie pasterza naszej diecezji, który zaprosił nas, diakonów, do wspólnego wyjazdu. Ten wyjazd miał charakter duchowo-pielgrzymkowo-turystyczny. Pierwszego dnia odwiedziliśmy archiopactwo cysterskie w Jędrzejowie i zamek królewski w Chęcinach. Kolejnego dnia wyruszyliśmy do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Nasza trasa liczyła 23 km - mówi diakon Bartosz Fijałkowski.

Diakonii odwiedzili również Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. - To muzeum historyczno-martyrologiczne, którego głównym celem jest zachowanie pamięci o 817 wsiach polskich spacyfikowanych w czasie II wojny światowej. Ze względu na znajdujący się na terenie mauzoleum zbiorowy grób pomordowanych mieszkańców Michniowa, muzeum jest jednocześnie miejscem pamięci narodowej. Mówiąc o tym wyjeździe, możemy powiedzieć o duchowym ubogaceniu, ale też wspomnieć o rozmowach na temat naszej diecezji, pracy na parafii. Ksiądz biskup podzielił się z nami swoim doświadczeniem, z tymi, którzy za chwilę udadzą się na swoje pierwsze praktyki do parafii - dodaje diakon Bartosz.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy