Nowy numer 49/2022 Archiwum

Tu naprawdę chce się być. Zaproszenie do Duszpasterstwa Akademickiego

- Twarzą Duszpasterstwa Akademickiego są studenci, duszpasterze tylko im towarzyszą - mówi ks. Adrian Jakubiak, duszpasterz akademicki w Radomiu.

Przed nami październik, a wraz z nim systematyczne spotkania w siedzibie DA przy ul. Górniczej 2 w Radomiu. - Dla mnie to duszpasterstwo jest jak drugi dom. Myślę, że wiele osób z naszego kręgu powie tak samo. Nasze drzwi są zawsze otwarte. Zapraszamy młodych. Nie bójcie się! Zróbcie ten pierwszy krok, a na pewno nie pożałujecie - mówi Katarzyna Rylska, odpowiedzialna za wspólnotę duszpasterstwa akademickiego w Radomiu.

Razem z Kasią od tego roku za duszpasterstwo odpowiada Szymon Adamus. Zanim przyszedł do Duszpasterstwa Akademickiego, działał w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży. - Do włączenia się w działalność DA zachęcił mnie ks. Adrian Jakubiak, diecezjalny asystent KSM i duszpasterz akademicki. Gdyby tu było słabo, to by mnie nie zatrzymał. Wspólnota DA jest po prostu piękna. Mamy świetne relacje między sobą i praktycznie każdy, kto tu przyjdzie, chce już tutaj pozostać - podkreśla Szymon.

Nowy rok akademicki w Duszpasterstwie Akademickim rozpoczną rekolekcje "Na dobry początek" oraz peregrynacja bł. Carla Acutisa, jako przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży.

W DA każdego 23. dnia miesiąca o 19.00 młodzi spotykają się, by modlić się w intencji Światowych Dni Młodzieży. - Teraz chcemy się skupić na przygotowaniu duchowym, żeby to nie było tylko zwykłą wycieczką na spotkanie z papieżem, ale rzeczywiście pielgrzymka młodych ludzi - wyjaśnia ks. Mariusz Chamerski, duszpasterz młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza oraz koordynator Światowych Dni Młodzieży w diecezji radomskiej.

W ramach przygotowań do ŚDM po Polsce peregrynują relikwie bł. Carla Acutisa. Do naszej diecezji relikwie przybędą 16 października i pozostaną tu cztery dni. - By umożliwić jak największej grupie młodych spotkania przy relikwiach tego błogosławionego, zaplanowaliśmy cztery miejsca w diecezji, w których będzie można trwać na modlitwie przez wstawiennictwo bł. Carla. Zaczynamy 16 października w kościele św. Jadwigi Królowej w Radomiu, gdy nasza młodzież z DA będzie przeżywała rekolekcje "Na dobry początek". O 20.20 w czasie Mszy św. akademickiej będzie wprowadzenie relikwii bł. Carla, wspólna modlitwa i czuwanie. 17 października zapraszamy młodzież do kolegiaty św. Bartłomieja w Opocznie, 18 października - do kolegiaty św. Mikołaja w Końskich, a 19 października - do kościoła Świętej Trójcy w Starachowicach - wylicza ks. Mariusz.


Więcej w wydaniu papierowym "Gościa Radomskiego AVE", nr 39 na 2 października.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy