Nowy numer 5/2023 Archiwum

Męski Różaniec w Końskich

Chcą modlić się w różnych publicznych miejscach miasta.

Grupę inicjatywną tworzą Rycerze Kolumba, choć nie tylko, bo angażują się różne organizacje. Nawiązują do inicjatyw Męskiego Różańca, jakie od szeregu miesięcy dzieją się w Radomiu, Pionkach czy Drzewicy. Za sobą mają pierwsze modlitewne spotkanie w mieście. Odbyło się obok kolegiaty pw. św. Mikołaja, przy krzyżu misyjnym.

- Po raz pierwszy spotkaliśmy się w październiku, bo to najlepszy miesiąc, by rozpocząć taką różańcową modlitwę - mówi ks. Tomasz Janicki, proboszcz parafii  pw. MB Nieustającej Pomocy i kapelan Rycerzy Kolumba.

Wszystko wskazuje na to, że modlitewne spotkania mężczyzn będą odbywały się w soboty. - To dzień, gdy jeszcze trwa aktywność placówek handlowych. A myślimy o Różańcu, jaki mógłby odbyć się na przykład na miejskim targowisku czy przed jednym z marketów. Poza tym tu, w Końskich, jest wiele miejsc upamiętniających pobożność mieszkańców z dawnych lat, często związanych z wydarzeniami o charakterze patriotycznym. Są to choćby figury czy krzyże ustawione w różnych miejscach miasta. Będzie je można jakoś ożywić naszą obecnością, przypomnieć okoliczności ich powstania i modlić się w tym miejscu w łączności z tymi, którzy tutaj przed laty budowali naszą pobożność. Chcemy ich poznawać, zgłębiać naszą regionalną historię i modlić się o to, co dla nas tak bardzo istotne w miejscach ważnych dla naszej przeszłości - mówi ks. Janicki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy