Nowy numer 49/2022 Archiwum

Ostatni etap budowy szpitala w Pionkach

Teren budowy placówki odwiedzili parlamentarzyści i zaproszeni goście.

 

Decyzję budowy szpitala w Pionkach podjął Waldemar Trelka, starosta radomski. Chwalił ją Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu RP: - To była bardzo trudna decyzja, a pan starosta wykazał się dużą odwagą, że ją podjął. Czas pokazał, że była to świetna decyzja i trzymam kciuki za zwieńczenie tej inwestycji - powiedział Stanisław Karczewski podczas wizytowania terenu budowy szpitala w Pionkach. Wraz z nim zaproszeni goście mogli naocznie przekonać się, że inwestycja rośnie w oczach. Wicemarszałkowi podczas wizyty na budowie pionkowskiego szpitala towarzyszył poseł Marek Suski Waldemar Trelka i jego zastępca Krzysztof Kozera, a także przedstawiciele Rady Powiatu Radomskiego, Rady Społecznej Szpitala oraz Miasta i Gminy Pionki.

- Budowa zbliża się ku końcowi. Cały zakres robót to blisko 80 milionów złotych. Ponad 60 procent to bezpośrednie wsparcie rządu. Drugi trzeci etap jest w trakcie realizacji. Mam nadzieję, że w przyszłym roku otwierać będziemy zakresy robót, które są w końcowej fazie. Zależy nam, żebyście państwo patrzyli nam na ręce, bo każda złotówka przekazana do Powiatu Radomskiego jest wydana w sposób gospodarny i prawidłowy. Oczywiście były problemy, ale z wykonawcą udaje się je rozwiązywać. Mówię to z ogromną dumą, bo czasy są niełatwe. Mogę zapewnić, że opieka medyczna w naszym powiecie, zarówno ze strony szpitala w Iłży jak i Pionek, będzie zagwarantowana - mówił Waldemar Trelka.

Gości oprowadzała Bernarda Dudek, dyrektor szpitala w Pionkach. - Budynek, w którym się znajdujemy, docelowo będzie liczył około 3000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, na co składają się cztery kondygnacje po około 750 metrów kwadratowych. Tu zlokalizowane będą; oddział wewnętrzny, oddział rehabilitacji, oddział dzienny rehabilitacji, poradnie zabiegowe. Powiat zainwestował w nasz szpital 80 milionów złotych. Takich pieniędzy ta placówka jeszcze nie widziała i pewnie już nie zobaczy. Dlatego muszę powiedzieć, że jestem bardzo wdzięczna za to, że państwo nam zaufali. Możemy zrealizować marzenia mieszkańców i pacjentów z Pionek. To oni prosili, aby ta lecznica była rozbudowana i mieszkańcy mieli godziwe warunki do tego, aby mogli być hospitalizowani. Nasi pracownicy przez lata czekali na to, aby mogli normalnie pracować. Planujemy działania budowlane zakończyć do kwietnia przyszłego roku, a do czerwca całą działalność przenieść tutaj z ulicy Harcerskiej. Kolejnym etapem będzie modernizacja pawilonu, gdzie do tej pory mieścił się oddział chirurgii - deklarowała dyrektor.

- Patrząc na efekt prac budowlanych już teraz można przypuszczać, że będzie to piękny i nowoczesny szpital, na miarę potrzeb mieszkańców i pacjentów. Gratuluję panu staroście, bo podjął się tego zadania w momencie, kiedy nie miał jeszcze pewności, że będzie miał tak duże wsparcie. To odważny człowiek - powiedział poseł Marek Suski.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy