Nowy numer 4/2023 Archiwum

Srebrny jubileusz POAK

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej działający przy radomskiej katedrze świętował 25-lecie istnienia.

Mszy św., którą celebrowali ks. Sławomir Ziółek, asystent POAK, i księża posługujący w parafii Opieki NMP, przewodniczył proboszcz ks. kan. Krzysztof Ćwiek.

Na wstępie Eucharystii ks. Ziółek przybliżył zgromadzonym, czym jest Stowarzyszenie Akcji Katolickiej i jaka jest jego misja w Kościele.

Przed błogosławieństwem ks. Ćwiek podziękował za przybycie i uczestnictwo w Eucharystii wszystkim zaproszonym gościom oraz przekazał Parafialnemu Oddziałowi gratulacje i podziękował za dotychczasową działalność w służbie dla Kościoła. Życzył jego członkom owocnej działalności w wypełnianiu swojej misji w Kościele i dla społeczności parafialnej na następne lata.

Uroczystość jubileuszowa zgromadziła w katedrze zaproszonych gości na czele z ks. Andrzejem Jędrzejewskim, asystentem Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej, zarządem Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej z prezes Teresą Połeć oraz prezesów Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej z diecezji radomskiej.

Dalsza część świętowania jubileuszu odbyła się w sali parafialnej. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Radomiu pod kierunkiem Alicji Rutkowskiej zaśpiewali patriotyczne pieśni. Życzenia dla ks. Ziółka i POAK z prezes Danutą Urbańczyk przekazali ks. Jędrzejewski, T. Połeć wraz z zarządem, prezesi Parafialnych Oddziałów AK oraz zaproszeni goście.

- Wszyscy gratulowali nam tak pięknego jubileuszu i obdarowali nas upominkami. Następnie księżom i członkom naszego oddziału wręczono podziękowania w postaci szklanych statuetek „GRATIAS TIBI” za 25 lat wytrwałości, pracę i zaangażowanie w dzieło Ewangelizacji. Zaproszeni goście otrzymali od nas upominki. Ciepła i serdeczna atmosfera, która towarzyszyła temu spotkaniu utwierdziła nas, że jesteśmy potrzebni i stanowimy piękną wspólnotę Kościoła - mówi D. Urbańczyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy