Nowy numer 4/2023 Archiwum

Zostaliśmy zawierzeni Maryi Niepokalanej

Aktu zawierzenia dokonał wieczorem 8 grudnia bp Marek Solarczyk.

Uroczystość odbyła się przy figurze Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przed klasztorem bernardynów w centrum Radomia.

W akcie zawierzenia poleceni opiece Niepokalanej zostali: miasto i diecezja, wszystkie rodziny, ojczyzna, rządzący, władze samorządowe Radomia, duchowieństwo, seminarium duchowne, media katolickie, organizacje i stowarzyszenia katolickie oraz uczelnie i szkoły, szpitale, służba zdrowia, pracujący i bezrobotni, przeżywający trudności materialne, alkoholicy i więźniowie.

Następnie uczestnicy udali się do kościoła klasztornego, gdzie słowo powitania wypowiedział o. Juniper Ostrowski, gwardian klasztoru.

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Marek Solarczyk.

-  Dzisiaj próbujemy razem z Maryją w doświadczeniu zwiastowania odpowiedzieć sobie na pytanie, czego my potrzebujemy, aby nasze życie wypełniał Bóg - mówił w homilii ordynariusz.

Homilia bp. Marka Solarczyka:

Figura Maryi Niepokalanej jest uznawana za drugą na świecie, wystawioną po ogłoszeniu w 1854 roku przez papieża Piusa IX dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Ta pierwsza stoi na Placu Hiszpańskim w Rzymie.

Radomska figura została poświęcona 13 czerwca 1858 roku, a ufundował ją mieszczanin Antoni Plewiński. Czas ustawienia figury w Radomiu jest bliski objawieniom w Lourdes. Tam 11 lutego 1858 roku Piękna Pani objawiła się 14-letniej Bernadecie Soubirous.

Eucharystia w kościele klasztornym pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka.   Eucharystia w kościele klasztornym pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy