Wystawa planszowa poświęcona kard. Stefanowi Wyszyńskiemu powstała przy współpracy Instytutu Pamięci Narodowej oraz Powiatowego Instytutu Kultury w Iłży. Stanowi część ekspozycji pt. "Ikony Wolności".
Jak informuje iłżecki PIK: "Plansze pomagają zapoznać się z biografią kardynała Stefana Wyszyńskiego (1901-1981), który w historii Polski zapisał się jako Prymas Tysiąclecia. Był między innymi inicjatorem listu do rządu, który przeszedł do historii pod nazwą »Non possumus«, wyrażającego stanowczy sprzeciw Episkopatu Polski wobec postępowania władz komunistycznych. Reakcją było aresztowanie prymasa w 1953 r. i przetrzymywanie do jesieni 1956 r. Napisał wtedy słynny tekst Jasnogórskich Ślubów Narodu, złożonych 26 sierpnia 1956 r. na Jasnej Górze przy udziale miliona wiernych. Przez 9 lat prowadził duchową Wielką Nowennę, przygotowującą nas do obchodów Millennium Chrztu Polski w 1966 r. Wielotysięczne uroczystości religijne odbywały się w całym kraju, a ich kulminacja od 2 do 4 maja 1966 r. na Jasnej Górze w Częstochowie zgromadziła blisko 2 miliony Polaków. W żadnym innym państwie bloku sowieckiego nie doszło do manifestacji religijnych na taką skalę, związanych również z dążeniami niepodległościowymi".
- Chcemy, aby wystawa pozostała u nas przynajmniej do końca lutego. Została umieszczona na kościelnym ogrodzeniu od strony głównego wejścia. Jest więc dobrze widoczna i łatwo dostępna. Przechodzący mogą się zatrzymać i spokojnie poznawać i pogłębiać swą wiedzę o naszym błogosławionym Prymasie - mówi proboszcz ks. Ireneusz Kosecki.
Patronat honorowy nad ekspozycją sprawuje starosta radomski Waldemar Trelka. Wystawę współorganizują: Gminna Biblioteka Publiczna w Zakrzewie i parafia św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie.