Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Książki na wymianę w kościele w Jedlni

Pomysł pojawił się już ubiegłym roku, okrzepł i cieszy się zainteresowaniem wiernych.

Przedsionek kościoła w Jedlni jest otwarty w ciągu dnia. - Postanowiliśmy wykorzystać ten fakt, nie tylko z racji, że jest to miejsce prywatnej modlitwy. Wstawiliśmy regał i umieściliśmy różne książki. Na górze umieściliśmy napis: "Przeczytaj - oddaj". Chodziło o podpowiedź i pokazanie wartościowych książek, ale też o umożliwienie z ich skorzystania - opowiada proboszcz ks. kan. Janusz Smerda.

Korzystanie jest tak proste, jak napis. - Ktoś zainteresowany konkretną książką pożycza ją i oddaje, kiedy przeczyta. Nie ma żadnego wpisywania się na jakąś listę. Nie istnieje też zasada, jak długo książka ma pozostać w konkretnym wypożyczeniu. Ludzie nie tylko korzystają z księgozbioru, ale także przynoszą swoje książki, bo chcą się podzielić czymś, co ich zaciekawiło, ubogaciło w wiedzę, czy pogłębiło ich wiarę - dodaje duszpasterz.

W biblioteczce najwięcej jest książek religijnych. Są tutaj np. komentarze do Pisma św., biografie wielkich stygmatyków w historii Kościoła, życiorysy świętych. Są książki o ciekawych ludziach, którzy wpisali się w życie Kościoła w świecie czy w Polsce.

Nie brakuje różnego rodzaju poradników - i dla dorosłych, i dla młodszych czytelników. Są na przykład te, które młodym pomagają rozmawiać z rodzicami, a także te, które dają młodym odpowiedzi na pytania o Kościół i wiarę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy