Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Seniorzy w Muzeum Historii Radomia

Klub Seniora, działający w parafii pw. NSJ na radomskich Glinicach, odwiedził muzealną placówkę, która w nowoczesny sposób prezentuje historię miasta.

Muzeum Historii Radomia to najnowsza z placówek, która w zamyśle ma troszczyć się o dzieje miasta i przybliżać je zwiedzającym. Ekspozycję zwiedzili członkowie Klubu Seniora z radomskich Glinic.

- Był z nami nasz opiekun, proboszcz ks. Roman Adamczyk. Przewodnikami w muzeum byli Marcin Kępa i  Paweł Korba. Na wystawie można zobaczyć 1000-letnie dzieje naszego miasta. Według legendy, przed wiekami, przybył na nasze tereny rycerz, który zauroczony pięknymi widokami miał powiedzieć: "Rad dom tu zbuduję" i słowa dotrzymał. Być może na pamiątkę tego powiedzenia zostało nazwane nasze miasto - mówi Barbara Głowacka z Klubu Seniora.

Zwiedzający poznali wyniki wykopalisk archeologicznych. W poznawaniu dziejów Radomia pomogły im multimedia przedstawiające rozwój miasta w poszczególnych okresach.

- Między innymi można tu zobaczyć pokaźną listę zasłużonych Radomian i dzięki nowoczesnej technice, o każdym zdobyć informacje. Opuszczaliśmy muzeum dumni z historii miasta i z wielkim przekonaniem, że każdy radomianin powinien tę wystawę obejrzeć - zaznacza pani Barbara.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy