Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Moje spotkanie z Jezusem

Parafia pw. św. Mikołaja w Końskich zorganizowała rekolekcje zamknięte dla kandydatów do bierzmowania.

Rekolekcje odbyły się w ośrodku Ruchu Światło-Życie w Dąbrówce. Prowadził je wikariusz ks. Michał Podsiadły, animatorzy oazowi i dwóch kleryków Szymon Maliborski i Jakub Kowalczyk.

- W parafii mamy 150 kandydatów do bierzmowania. Spotykamy się raz na trzy tygodnie w niedziele na katechezach. Rekolekcje przygotowaliśmy dla chętnych kandydatów do bierzmowania. W Dąbrówce było ich około 30. Takie zamknięte rekolekcje poprowadziłem już po raz drugi we współpracy z moją oazą parafialną - mówi ks. Podsiadły.

Rekolekcjom, które odbyły się od 10 do 12 marca, przyświecało hasło: "Moje spotkanie z Jezusem". Podczas spotkań w grupach animatorzy dzielili się z uczestnikami tym, co dla nich oznacza, że Jezus jest ich Panem i Zbawicielem.

- Punktem kulminacyjnym było nabożeństwo wieczorne drugiego dnia rekolekcji. Modliliśmy się nad kandydatami do bierzmowania. To był mocno emocjonalny moment dla nich. Chodziło nam o to, żeby oni doświadczyli takiego Kościoła, jakiego my doświadczyliśmy, czyli Kościoła, który nie jest jakoś mocno sklerykalizowany, ale Kościoła, który polega na relacjach między rówieśnikami, też na relacjach z księdzem, ale bardzo takich zwyczajnych, bez dystansu. Takim swoim doświadczeniem Kościoła chcieliśmy się podzielić. Gdy z nimi rozmawiałem i na nich patrzyłem, to okazuje się, że wielu z nich chce czegoś więcej. Ufamy, że to zaowocuje. Dla mnie to szansa, żeby ich teraz zaprosić do wspólnoty przy parafii, albo na rekolekcje oazowe w wakacje - wyjaśnia ks. Michał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy