Klub Inteligencji Katolickiej w Radomiu przedstawił swoje stanowisko w sprawie pomówień i niszczenia autorytetu św. Jana Pawła II.
Stanowisko Klubu Inteligencji Katolickiej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Radomiu, w sprawie oszczerczych pomówień i niszczenia autorytetu św. Jana Pawła II.
Radom, 10 marca 2023 roku
Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec rozpętanej kampanii medialnych ataków godzących w dobre imię kard. Karola Wojtyły - Papieża Jana Pawła II. Oparta na manipulacji i pomówieniach haniebna nagonka jest próbą skompromitowania jednego z najwybitniejszych Synów Polskiej Ziemi, który w znaczący sposób przyczynił się do pokonania imperium zła i do odzyskania przez nasz naród wolności po latach komunistycznej dyktatury. Jako niezłomny obrońca praw człowieka upominał się także o ludzi skrzywdzonych w związku z Robotniczym Protestem 25 czerwca 1976 r. Podjęta w mediach próba zniszczenia wizerunku Papieża jest oparta na informacjach zafałszowanych i tendencyjnych, a cała akcja prowadzona jest z wykorzystaniem materiałów z dawnych komunistycznych archiwów, które były zbierane i tworzone w celu walki z Kościołem i z niepodległościowymi aspiracjami Polaków. Atak na Świętego Jana Pawła II jest kolejnym elementem walki z Kościołem Katolickim, z cywilizacją chrześcijańską i z wartościami, które dla bardzo wielu ludzi są źródłem tożsamości i godności ludzkiej. Nie godzimy się, aby życie społeczne opierało się na insynuacjach, kłamstwach i nikczemności. Będziemy walczyć o prawdę, aby Boża Miłość nie została stłamszona i wyrugowana z naszego życia. Będziemy walczyć o dobre imię św. Jana Pawła II, którego mogliśmy gościć w naszym mieście 4 czerwca 1991 r. i który pozostaje w naszych sercach jako Honorowy Obywatel Miasta Radomia!
Podpisali:
Sekretarz Klubu - Urszula Wolszczak-Paluch
Kapelan Klubu - ks. kan. Krzysztof Ćwiek
Prezes Klubu - Józef Deja
Honorowi Członkowie Klubu - Jan Rejczak i Krzysztof Starnawski
Celem Klubu zgodnie ze statutem jest:
- praca intelektualna i moralna dla kształtowania osobowości ludzkiej i wychowania człowieka świadomego obowiązków indywidualnych i społecznych,
- praca w zakresie tworzenia, pogłębiania i szerzenia kultury intelektualnej, artystycznej i obyczajowej,
- przeciwdziałanie społecznym chorobom moralnym, takim jak: chuligaństwo, alkoholizm, rozwydrzenie obyczajowe, nieuczciwość w pracy, kradzieże mienia publicznego, itp.
Cele Klubu są realizowane przez stworzenie możliwości pracy intelektualnej i wychowawczej za pomocą organizowania zebrań otwartych, odczytów, zebrań dyskusyjnych, imprez artystycznych, publikacji i wydawnictw, pomocy charytatywnej oraz współpracy z innymi organizacjami religijnymi i społecznymi.
Spotkania KIK odbywają się w środy o godz. 18.15 w domu parafialnym katedry radomskiej przy ul. Sienkiewicza 13, w sali na I piętrze (wejście przez bramę od ul. Mickiewicza, od strony parku, domofon: sala I piętro).
Wstęp wolny. Program KIK umieszczony jest na stronie: www.radom.kik.opoka.org.pl oraz w gablocie na domu parafialnym katedry.