Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Bp Piotr Turzyński w Komisji ds. Duchowieństwa

Sufragan diecezji radomskiej został członkiem ważnej komisji polskiego episkopatu.

Obradująca na plenarnym zebraniu Konferencja Episkopatu Polski w Warszawie dokonała wyborów do gremiów i instytucji kościelnych jej podległych.

Biskupi zdecydowali, że bp Piotr Turzyński w drugiej kadencji będzie członkiem Rady Stałej. Jednocześnie KEP zdecydował, że bp Piotr będzie też członkiem Komisji do spraw Duchowieństwa. Pracę w tej komisji zakończył nasz ordynariusz bp Marek Solarczyk.

Jak o tym informuje na swej stronie internetowej Konferencja Episkopatu Polski, w zakres działań Komisji do spraw Duchowieństwa wchodzi troska o początkową i permanentną formację diakonów (czasowych i stałych) oraz prezbiterów, analiza problemów dotyczących roku propedeutycznego wyższych seminariów duchownych oraz diakonów i prezbiterów w Polsce, przekazywanie zasadniczych informacji i wniosków w związku z wymienionymi sprawami do wiadomości Konferencji Episkopatu Polski, zapoznawanie się z dokumentami Stolicy Apostolskiej dotyczącymi formacji do diakonatu i prezbiteratu oraz troska o recepcję tych dokumentów w Kościele, opracowywanie zasad formacji kapłańskiej w Polsce oraz wytycznych dotyczących formacji, życia i posługi diakonów stałych w Polsce, a także przygotowywanie corocznego Listu biskupów polskich do kapłanów na Wielki Czwartek. Komisji podlegają: Sekcja (Konferencja) Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych, Sekcja Ojców Duchownych WSD Diecezjalnych i Zakonnych oraz Sekcja Stałej Formacji Kapłańskiej.

Obradujący biskupi dostrzegli także zaangażowanie radomskiego laikatu. Dr Jadwiga Kazana, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Polskich Oddział Ziemi Radomskiej, została powołana do Zespołu ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy