Nowy numer 22/2023 Archiwum

Akcja Katolicka organizuje wyjazd do Warszawy na Marsz Papieski

Jego celem jest dziękczynienie Panu Bogu za dar św. Jana Pawła II oraz obrona jego dobrego imienia.

Marsz Papieski w Warszawie odbędzie się w 18. rocznicę śmierci papieża Polaka. Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej organizuje wyjazd autokarowy 2 kwietnia o 8.30 z ul. Mickiewicza przy parku T. Kościuszki. Marsz Papieski wyruszy o 11.00 z ronda im. Romana Dmowskiego w Warszawie.

Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej zaprasza nie tylko członków oddziałów, ale także znajomych i parafian. - Wszyscy jesteśmy poruszeni medialnymi atakami na św. Jana Pawła II oraz licznymi wypowiedziami zarówno w sferze publicznej, jak i w prywatnych rozmowach dyskredytującymi osobę Papieża Polaka, Jego życie, posługę, nauczanie, świętość i duchową spuściznę, którą nam pozostawił - podkreślają organizatorzy wyjazdu.

- W 1987 r., w bardzo trudnym dla Polski czasie, gdy naród nie mógł swobodnie mówić swoim głosem, św. Jan Paweł II na gdańskiej Zaspie powiedział, że mówi "do nas i za nas". Dziś trzeba, abyśmy w jakimś sensie głośno powiedzieli "za niego", w obronie naszego papieża. Jesteśmy mu to winni, tym bardziej że niedawno wybraliśmy Go, jako patrona naszego stowarzyszenia, byliśmy przy nim podczas peregrynacji jego relikwii, zawsze z dumą i miłością przyznawaliśmy się do niego i wciąż nauczanie wielkiego papieża jest dla nas drogowskazem. Mamy też świadomość, że w tej obronie pamięci św. Jana Pawła II, którą w cyniczny sposób pod pozorem szukania prawdy i dobra próbuje się zniszczyć, bardziej nawet niż o św. Jana Pawła II chodzi o młode pokolenie Polaków. Byłoby naszym ciężkim grzechem zaniechania, gdybyśmy nie zadbali o przekazanie wspaniałego dziedzictwa życia, posługi i nauczania św. Jana Pawła II pokoleniu naszych dzieci i wnuków. Trzeba więc, by nasz głos był wyraźnie i mocno słyszany. Okazją do tego będą organizowane w całej Polsce marsze papieskie w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II - tłumaczą.

Marsz jest całkowicie apolityczny, zwołany i zorganizowany oddolnie przez różne organizacje społeczne bez wsparcia instytucji państwowych.

Zapisy na wyjazd z Radomia pod numerami telefonów: 663 245 548 lub 609 198 959. Koszt 35 zł od osoby.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast