Nowy numer 38/2023 Archiwum

Ekstremalne Drogi Krzyżowe

Wyruszą 31 marca z różnych miejsc diecezji radomskiej.

W Radomiu modlitewne spotkania na rozpoczęcie EDK odbędą się 31 marca w dwóch kościołach.

W kościele pw. św. Wacława (Stare Miasto), gdzie EDK koordynuje ks. Krzysztof Bochniak, Msza św. o 17.00, a po niej indywidualne wyjście do sanktuarium pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej dwoma trasami: św. Wacław (46 km) i św. Kazimierz (53 km). W sanktuarium Msza św. w sobotę o 6.00.

W katedrze uczestników EDK zaprasza ks. Mariusz Chamerski i Duszpasterstwo Akademickie. Msza św. o 19.00, a po niej indywidualne wyjście do sanktuarium MB Staroskrzyńskiej jedną z wybranych tras: biało-czerwoną im. ks. Romana Kotlarza (50 km), niebieską im. św. Michała Archanioła (46 km), czerwoną im. św. Jadwigi Królowej (49 km), żółtą im. św. Klary (42 km) i czarną im. św. Ojca Pio (47 km).

W Czarnej EDK rozpocznie się 31 marca Mszą św. o 19.00. Trasa liczyć będzie około 33 kilometrów. Droga krzyżowa wytyczona została przez m.in. Czarniecką Górę, Stąporków, Gosań, Kamienną Wolę do Czarnej.

W Końskich EDK w tym roku powiedzie nie do Czarnej, ale do sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego i Krwi Zbawiciela w Wielkiej Woli - Paradyżu. Drogę krzyżową 31 marca organizują Rycerze Kolumba Rady 15391 w Końskich z parafią Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W Kozienicach EDK wyruszy 31 marca do sanktuarium MB Królowej Różańca w Wysokim Kole. Na rozpoczęcie Msza św. w kościele pw. Świętego Krzyża o 20.00. Koordynuje ks. Grzegorz Dąbrowski.

W Miedzierzy EDK rozpocznie się Mszą św. o 20.00, a trasa powiedzie do sanktuarium MB Wychowawczyni w Czarnej, gdzie również sprawowana będzie Msza św.

W Opocznie na EDK zapraszają Rycerze Kolumba z Rady 15195. Rozpoczęcie 31 marca w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Przygotowane są dwie trasy: 40- i 20-kilometrowa. Uczestnicy wyruszą do sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego i Krwi Zbawiciela w Wielkiej Woli - Paradyżu.

W Pionkach EDK organizują Wojownicy Maryi. Rozpoczęcie 31 marca o 21.00 przed kościołem św. Barbary i na zakończenie wspólna Msza św. w kościele pw. św. Józefa w Kozienicach. Zapisy: e-mail: wojownicymaryi.pionki@gmail.com, tel. 507-108-627 i 572-440-606. Dojazd i powrót we własnym zakresie.

W Przedborzu EDK zaplanowana została na 1 kwietnia. 40-kilometrowa trasa wiedzie przez okoliczne miejscowości z powrotem do Przedborza.

31 marca z sanktuarium w Wielkiej Woli - Paradyżu wyruszy Nocna Droga Krzyżowa w intencji św. Jana Pawła II z Paradyża. 19-kilometrowa trasa prowadzić będzie m.in. przez Kazimierzów i Wójcin z powrotem do Paradyża. Początek o 19.00 przy pomniku pomnika w przykościelnym parku.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast