Nowy numer 23/2023 Archiwum

Drogi Krzyżowe 2 kwietnia w diecezji radomskiej

Przejdą ulicami wielu miejscowości. Centralne nabożeństwo odbędzie się w Radomiu.

Na czele Drogi Krzyżowej w Radomiu niesione będą repliki symboli Światowych Dni Młodzieży - krzyż i ikona Matki Bożej.

"Pragniemy pozostać przy tej pięknej tradycji, stanowiącej rodzaj wspólnego podsumowania naszego przeżywania Wielkiego Postu i bardziej bezpośredniego wejścia w tajemnicę Męki i Śmierci Chrystusa uobecnianej w liturgii Wielkiego Tygodnia. Do uczestnictwa w tej Drodze Krzyżowej zapraszamy i zachęcamy nie tylko młodzież, ale wszystkich mieszkańców Radomia i okolic" - piszą organizatorzy. Rozpocznie się ona o 19.00 na placu przy kościele pw. św. Jana w Radomiu (fara), a zakończy przy katedrze pw. Opieki NMP.

- Tego dnia będziemy przeżywać rocznicę odejścia do domu Ojca Jana Pawła II. Ten dzień będzie okazją naszego zjednoczenia z Ojcem Świętym. On wzywał nas wielokrotnie, abyśmy szli za Chrystusem, szanowali i stawali w obronie krzyża. Stańmy w tajemnicy krzyża razem z Janem Pawłem II - zachęca biskup ordynariusz.

W czasie nabożeństwa będą wykorzystane rozważania z Drogi Krzyżowej, które przygotował w 2005 roku kard. Joseph Ratzinger, późniejszy papież Benedykt XVI. Tradycyjnie odprawiono ją w Wielki Piątek, wówczas 25 marca, ale po raz pierwszy od początku pontyfikatu fizycznie nie uczestniczył w niej Jan Paweł II.

Ks. Mariusz Chamerski, diecezjalny duszpasterz młodzieży, dodaje, że tradycją stało się, że obchody Niedzieli Palmowej to czas stawania przy krzyżu Chrystusa w czasie ulicznej Drogi Krzyżowej. - Chcemy razem stanąć we wspólnej modlitwie Drogi Krzyżowej. Będziemy za wstawiennictwem Jana Pawła II wypraszać potrzebne łaski i pokój dla naszego narodu - mówi ks. Chamerski.

Także w Niedzielę Palmową o 19.00 Miejska Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II wyruszy z kolegiaty św. Mikołaja w Końskich do kościoła Chrystusa Odkupiciela. - Niosąc relikwie św. Jana Pawła II będziemy wspólnie dziękować za Jego życie i pontyfikat oraz modlić się o zachowanie dziedzictwa Jego nauczania w naszych sercach - mówią księża duszpasterze.

2 kwietnia o 19.00 parafia MB Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej zaprasza na Drogę Krzyżową w obronie świętości Jana Pawła II. Wyruszy ona z kościoła św. Brata Alberta do Ostrej Bramy. - Zorganizujmy wszystkie grupy duszpasterskie, aby mogły być przy krzyżu w czasie tego nabożeństwa. Starajmy się zgromadzić licznie tego wieczoru, by dać świadectwo naszej wiary i wdzięczności św. Papieżowi - zachęcają duszpasterze.

2 kwietnia ulicami Kozienic przejdzie tzw. Biały Marsz Papieski w obronie św. Jana Pawła II, połączony z Drogą Krzyżową. Wierni spotkają się przy kościele św. Krzyża przed pomnikiem Jana Pawła II. Marsz wyruszy po Mszy św. o 12.00. - Marsz Papieski to inicjatywa społeczna, która ma zgromadzić ludzi ceniących naukę Jana Pawła II - powiedział Mariusz Ptaszek, Rycerz Kolumba.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast