Nowy numer 22/2023 Archiwum

Piknik Zdrowia w centrum Radomia

Specjaliści z różnych dziedzin będą udzielać porad i wykonywać badania w niedzielę 21 maja od 14.00 do 18.00 na Placu Corazziego.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu przygotował dla uczestników tegorocznego Pikniku Zdrowia bogatą ofertę. Jak zapowiada Karolina Gajewska, specjalista ds. kontaktów z mediami MSS, będzie można wykonać m.in. badanie spirometryczne, pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu, pomiar poziomu cholesterolu, oznaczenie trójglicerydów, oznaczenie hemoglobiny glikowanej, glukozy we krwi, ciśnienia tętniczego czy określenie współczynnika BMI.

Położne udzielą wszelkich porad dotyczących profilaktyki raka szyjki macicy i pokażą, jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi na specjalnym fantomie. Będzie też możliwość instruktażu prawidłowego karmienia piersią pod okiem certyfikowanego doradcy laktacyjnego oraz porady dotyczące problemów z laktacją.

Diagności laboratoryjni z Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej przygotowali bogatą ofertę badań. Będzie można wykonać oznaczenie poziomu cholesterolu całkowitego, oznaczenie trójglicerydów, oznaczenie hemoglobiny glikowanej oraz glukozy we krwi.

Z kolei fizjoterapeuci doradzą, jak dbać o kręgosłup, pokażą kilka ćwiczeń, które można wykonywać w chorobie przeciążeniowej kręgosłupa i zespołach bólowych kręgosłupa. Doradzą również, jaką aktywność fizyczną wybrać, kiedy jest się w wieku senioralnym.

Technicy RTG będą zachęcać do wykonywania mammografii w ramach profilaktyki wczesnego wykrywania raka piersi oraz innych badań w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej szpitala na radomskim Józefowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast