Nowy numer 22/2023 Archiwum

W Radomiu rozpoczyna się III etap budowy trasy N-S

W centrum miasta połączy ul. Żeromskiego z ul. Struga i dalej z osiedlem Gołębiów.

Jak powiedział na konferencji prasowej Radosław Witkowski, prezydent Radomia: - Budowa trasy N-S, o której w Radomiu mówi się od lat 70., była jednym z moich przedwyborczych zobowiązań. Powstały już dwa pierwsze odcinki - śródmiejski i prowadzący na osiedle Południe, a teraz przystępujemy do budowy trzeciego, który odciąży ulicę Szklaną i znacznie usprawni ruch pomiędzy Gołębiowem a Śródmieściem.

Inwestycja jest realizowana w formule "Zaprojektuj i wybuduj". W pierwszej kolejności firma Strabag musiała przygotować dokumentację projektową oraz uzyskać niezbędne pozwolenia i decyzje administracyjne, w tym decyzję środowiskową. W przyszłym tygodniu na placu budowy pojawi się ciężki sprzęt.

Do wybudowania jest asfaltowa droga o szerokości 7 metrów z lewoskrętami przy skrzyżowaniach, dwa wloty w ulicę Olsztyńską oraz ciągi pieszo-rowerowe. Za węzłem u zbiegu z ulicą Struga, powstanie także połączenie z ul. Andersa. Ten etap inwestycji będzie kosztował ponad 54 miliony złotych.

- Chcemy, by trasa N-S biegła aż do ulicy Energetyków. Na to potrzeba jednak dodatkowych 17 milionów złotych. Szukamy pieniędzy zewnętrznych. Rozmawiamy na przykład o funduszach europejskich, które wprawdzie nie mogą być przeznaczane na budowę dróg, ale można je przeznaczyć na infrastrukturę pieszo-rowerową - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński

Realizacja trzeciego etapu trasy N-S ma potrwać do końca 2024 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast