XI Radomski Marsz dla Życia i Rodziny

Przejdzie przez centrum miasta w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 28 maja. W tym roku uczestnicy spotkają się pod hasłem: "Dzieci przyszłością Polski".

Komitet organizacyjny, skupiony wokół Duszpasterstwa Rodzin, tworzy grupa ruchów i stowarzyszeń związanych z rodziną i promocją życia. - Jak zwykle, chcemy zamanifestować, że nie ma nic cenniejszego niż życie i szczęśliwa rodzina, oparta na nierozerwalnym związku kobiety i mężczyzny. Po podkreśleniu w ubiegłych latach roli ojca oraz takich wartości, jak wierność i uczciwość małżeńska, w tym roku będziemy cieszyć się szczególnie obecnością najmłodszych - podkreśla Michał Podlewski, jeden z organizatorów tegorocznego marszu. - Włączając się w ogólnopolską inicjatywę, której przewodzi Centrum Życia i Rodziny, zwrócimy również baczną uwagę na trudną sytuację demograficzną w Polsce - dodaje.

Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyć będą wyjątkowe nastroje. Organizatorzy nie zapominają o tragicznie zmarłej Lucynie Wiśniewskiej, która była w komitecie organizacyjnym od samego początku. Polecą ją w modlitwach w trakcie Mszy św. otwierającej wydarzenie. Rozpocznie się ona w radomskiej farze o 15.00.

Po kolorowym przemarszu przez główne ulice miasta odbędzie się festyn rodzinny przed Urzędem Miejskim. Towarzyszyć mu będzie tradycyjny jarmark organizacji promujących takie wartości, jak życie i rodzina. Nie zabraknie licznych niespodzianek, gier, zabaw dla najmłodszych. - Postaramy się spełnić dziecięce marzenia o byciu piłkarzem, strażakiem, policjantem czy strażnikiem miejskim - zdradza M. Podlewski. - A wszystko to w deszczu słodyczy i w rytmie utworów wykonywanych przez zespół Gospel Radom. Mamy nadzieję, że we wspólnocie ludzi, którym na sercu leżą wspomniane wartości, będziemy ich najpiękniejszą promocją - podsumowuje.

XI Radomski Marsz dla Życia i Rodziny  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..