Nowy numer 38/2023 Archiwum

W Radomiu zagoszczą artyści uliczni

Podczas XII Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji swoje legendarne pokazy zaprezentuje kilkudziesięciu artystów m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Polski.

Festiwal odbędzie się 3 i 4 czerwca na deptaku w Radomiu. Swoje umiejętności będą prezentowali m.in. kuglarze, iluzjoniści, żonglerzy, połykacze ognia czy akrobaci.

- W tym roku będziemy mogli po raz pierwszy zobaczyć występy linoskoczków. To coś, o co wspólnie z Adrianem Pruskim zabiegaliśmy od dłuższego czasu. Wiele będzie więc działo się nie tylko na deptaku, ale też nad głowami widzów. Niewątpliwie będzie to najbardziej magiczny weekend roku w Radomiu. Zapraszam wszystkich do udziału w festiwalu - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Gwiazdy sztuki ulicznej będą się prezentować w kilku miejscach na deptaku. - W tym roku będzie kilka nowości. Jedną z nich są pokazy linoskoczków, gdzie higlinerzy na wysokości kilkunastu metrów nad naszymi głowami będą wykonywać przeróżne ewolucje, balansując na szeroko rozpiętej linie. Jednocześnie w Parku Kościuszki odbędzie się druga edycja turnieju iluzjonistów. Główne punkty pokazów znajdować się będą w okolicy fontann oraz na placu przed Urzędem Miejskim, ale tak naprawdę, idąc ulicą Żeromskiego, co kilkadziesiąt metrów będziemy napotykać na animacje i inne występy artystów ulicznych - wylicza Adrian Pruski, organizator festiwalu.

Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji potrwa w sobotę 3 czerwca od 17.00 do 21.30, a w niedzielę 4 czerwca od 16.00 do 21.00.

II Ogólnopolski Turniej Magików odbędzie się 3 czerwca od 17.00 w muszli koncertowej na terenie Parku Kościuszki. Publiczność będzie miała okazję wytypować zwycięzcę poprzez oddanie głosu na swojego faworyta przez wirtualny portal do głosowania za pomocą swoich smartfonów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast