Nowy numer 38/2023 Archiwum

Masz pamiątki z Kresów?

Muzeum Wsi Radomskiej przygotowuje wystawę,  jej organizatorzy zwracają się z apelem m.in. o wypożyczenie przedmiotów, które zostały przywiezione przez Kresowiaków na teren ziemi radomskiej.

Będzie to ekspozycja czasowa pt. „Z Kresów na ziemię radomską. Pamiątki z południowo-wschodnich terenów II Rzeczypospolitej w zbiorach mieszkańców regionu radomskiego”.

Ma ona prezentować przedmioty ze zbiorów osób mających polskie korzenie rodzinne na Kresach południowo-wschodnich przedwojennej Polski, a obecnie lub dawniej mieszkających na ziemi radomskiej. W związku z tym muzeum zwraca się z apelem o wypożyczenie na czas określony przedmiotów, które zostały zabrane przez Kresowiaków, gdy opuszczali swe małe ojczyzny. – Wystawa będzie eksponowana od września tego roku. Będzie jej towarzyszyć publikacja, do której zbierane są również relacje wspomnieniowe o losach rodzin żyjących na południowo-wschodnich ziemiach II Rzeczypospolitej – mówi Marcin Stańczuk, odpowiedzialny za zorganizowanie ekspozycji i za publikację. Osoby, które zechcą podzielić się wspomnieniami o losach swoich rodzin, proszone są o przesłanie ich w formie pisemnej na adres: marcin.stanczuk@muzeum-radom.pl. lub skontaktować się z Marcinem Stańczukiem pod tel. 48 332 92 81 (prosić o połączenie z muzealnym Działem Kultury Wsi).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast