Nowy numer 38/2023 Archiwum

Z Radomia do Niepokalanowa w intencji trzeźwości

Pod hasłem: "Wolni w Chrystusie" 25 czerwca wyruszy 34. Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. Trwają zapisy.

Pielgrzymi w drogę wyruszą po Mszy św. o 8.00 w katedrze. Będą mieli do przejścia ok. 130 km. Przez 6 dni będą uczestniczyć w codziennej Mszy św., nabożeństwach wieczornych, słuchać konferencji i dzielić się świadectwem życia. Nie zabraknie też wspólnej zabawy. Ojcem duchowym pielgrzymki będzie, podobnie jak w latach ubiegłych, ks. Marek Dziewiecki.

Do Niepokalanowa pątnicy dotrą 30 czerwca, gdzie wezmą udział w Eucharystii o 13.30.

- Idziemy maksymalnie ok. 20 km dziennie. Nocujemy czy to w halach sportowych, w remizach, czy w domach ludzi, którzy chcą nas przyjąć. Są bardzo gościnni. W ten sposób chcą nam pomóc w trudzie pielgrzymkowym. Uczestnikami pielgrzymki są przede wszystkim ludzie, którzy chcą prosić Pana Boga o wolność od nałogów i o łaskę trzeźwości dla osób, które są uzależnione - mówi ks. Krzysztof Bochniak, dyrektor pielgrzymki.

Na pielgrzymkę można się zapisać na trzy sposoby - mailowo na adres: radom.niepokalanow@gamil.com, przez formularz zgłoszeniowy dostępny w mediach społecznościowych, dzwoniąc na numer: 501 152 395 lub osobiście w dniu wyjścia pielgrzymki przed Mszą św. lub po zakończeniu liturgii.

- Zapraszamy wszystkich, którzy się może jeszcze wahają lub zastanawiają, czy podołają trudom pielgrzymowania, bo ta pielgrzymka ma swoją wyjątkową specyfikę i klimat. Zachęcamy przede wszystkim całe rodziny z dziećmi, by w taki sposób rozpoczęły czas wakacji - zaprasza do wspólnego pielgrzymowania ks. Bochniak.

Z Radomia do Niepokalanowa w intencji trzeźwości

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast