Nowy numer 38/2023 Archiwum

Czytali i opowiadali dzieciom

Wydarzenie obfitowało w różnorodne spotkania. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 Integracyjna im. Jana Pawła II włączyła się w Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

Jak relacjonuje Paulina Soczówka, nauczycielka i bibliotekarka w PSP 14, jedna z organizatorek akcji, uczniowie mogli podziwiać Hannę Zembrzycką, Joannę Tam i Dorotę Lewandowską, aktorki Teatru Resursa, które brawurowo wcieliły się w postaci ze znanej lektury Sposób na Alcybiadesa.

- Była też próba sił w odgrywaniu scenek przed zgromadzoną publicznością. Następnie uczniowie zostali zaangażowani do udziału w kreatywnych warsztatach. Z kolei Marta Trojanowska, kierownik filii nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu, pisarka i pasjonatka fotografii, opowiadała o pracy z książką i dla książki. Natomiast Łukasz Wykrota, prezes Radomskiego Towarzystwa Retrocyklistów "Sprężyści", a także założyciel "Moblinego Muzeum Rowerów i nie tylko", przeniósł uczniów w odległe czasy. Zapoznał z budową bicykla i przeczytał nowelę Bolesława Prusa „Ze wspomnień cyklisty”. Dziennikarz Mariusz Turczyk opowiedział nam co nieco o pracy radiowca oraz o swojej pasji, jaką są płyty winylowe. Z kolei Małgorzata Potocka zdradziła, jak to jest być dyrektorem Teatru Powszechnego. Odsłoniła niektóre kulisy zawodu aktora. Na koniec przeczytała wiersz Wisławy Szymborskiej - mówi P. Soczówka.

Bardzo ciekawe było spotkanie z absolwentką PSP 14 Klaudią Natorską, pisarką powieści fantasy, która opowiedziała, jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem oraz przeczytała fragment swojej książki. Klaudia Natorska, czy też MissElle, jak można się było dowiedzieć podczas spotkania, jest osobą o przedziwnym zestawie umiejętności i zainteresowań. Po klasie humanistycznej w liceum znalazła się na informatyce z grafiką komputerową na dziennych studiach, by, po licencjacie, obronić magisterium z zarządzania biznesem i finansami.

Na co dzień kocha koty, których udane stadko ma w domu. Przyznaje się też szczerze do tego, że często myślami jest w głowach swych bohaterek i przeżywa ich przygody z równym zaangażowaniem, co one same. Jej nick, MissElle, pochodzi z gier, które uwielbia. Uważa muzykę za swoją muzę i, choć śpiewa amatorsko, to jednak pisanie zajmuje najwięcej miejsca w jej sercu. Tworzenie światów i bohaterów to dokładnie to, co kocha. W każdym fragmencie tekstu zawiera cząstkę swojej duszy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast