Nowy numer 38/2023 Archiwum

Festyn w koralowej wspólnocie

Parafia pw. św. Stefana w Radomiu (os. Idalin) obchodzi 35. rocznicę powstania.

Z tej okazji bp Marek Solarczyk wydał dekret ustanawiający kościół św. Stefana w Radomiu diecezjalnym sanktuarium błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego. Dekret 28 maja odczytał w świątyni ks. prał. Marek Fituch, kanclerz kurii diecezji radomskiej.

W dekrecie biskup ordynariusz przypomniał, że budowa kościoła zbiegła się ze śmiercią kard. Stefana Wyszyńskiego. Dlatego też kościół zbudowano jako wotum wdzięczności Prymasowi Tysiąclecia. Cześć kardynałowi Wyszyńskiemu oddano przez fakt uformowania bryły świątyni na wzór rzymskiej bazyliki Najświętszej Maryi Panny na Zatybrzu, która była tytularnym kościołem kardynalskim Prymasa Polski.

„Wraz z tym zewnętrznym znakiem rozpoczęła się modlitwa w intencji daru beatyfikacji wielkiego prymasa. Nieustannie przybliżane jest nauczanie Prymasa. Niech wierni przybywający do tego sanktuarium, uczą się wielkiego patriotyzmu i umiłowania ojczyzny oraz ofiarnej służby dla Boga i drugiego człowieka” - napisał  bp Solarczyk.

- To wielka radość dla parafii i Kościoła radomskiego. Decyzja o sanktuarium jest potwierdzeniem tego, co od samego początku działo się w tej wspólnocie, czyli nieustanna modlitwa o dar beatyfikacji naszego patrona - powiedział proboszcz parafii ks. Andrzej Jędrzejewski.

Wspólnota przedłuża świętowanie zapraszając na festyn. Odbędzie się w niedzielę 4 czerwca. Początek o 14.00 na terenie przy kościele.

Program na plakacie poniżej:

Festyn w koralowej wspólnocie  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast