Nowy numer 38/2023 Archiwum

Alumni zapraszają do kibicowania

W Radomiu 10 czerwca odbędzie się finał XII Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Diecezjalnych i Zakonnych w Piłce Siatkowej.

Organizatorem finału jest WSD w Radomiu. Mecze rozgrywane będą w hali Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego przy ul. Chrobrego 29c: półfinałowe - od 9.00, a finałowe - od 15.00. Po ich zakończeniu nastąpi wręczenie nagród.

W eliminacjach do tegorocznych mistrzostw wzięło udział kilkanaście drużyn z Polski. W Radomiu powalczą zwycięzcy grup eliminacyjnych - alumni z diecezji radomskiej, warszawsko-praskiej i sandomierskiej oraz  tworzący jedną drużynę dominikanie i jezuici.

Drużyny będą składać się maksymalnie z 10 zawodników. Od tego roku może być w nich dwóch księży. W drużynie reprezentującej WSD w Radomiu zagrają: ks. Łukasz Bociek i ks. Łukasz Madej, diakon Piotr Auguścik oraz alumni: z pierwszego roku Mateusz Świadek, który jest kapitanem, i Maciej Pachucy, z drugiego roku Jakub Kowalczyk i Filip Kobylarczyk i Adrian Czajkowski z czwartego roku.

- Cieszymy się, że będziemy gościć najlepsze drużyny z Polski. Serdecznie zapraszamy do kibicowania, by zobaczyć kleryków nie tylko w kaplicy czy uczących się, ale też rozwijających swoje pasje sportowe. Damy z siebie wszystko. Wstęp jest wolny, więc każdy może przyjść. Wszelkie informacje można uzyskać na wydarzeniu, które zostało utworzone na Facebooku - zachęca do udziału w finale al. Adrian Czajkowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast