Nowy numer 38/2023 Archiwum

Nocna Pielgrzymka Kobiet do Starej Błotnicy już w sobotę

Rycerze Kolumba z Radomia zapraszają 10 czerwca na Nocną Pielgrzymkę Kobiet do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

Pielgrzymowanie rozpocznie się w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu przy ul. Wernera 57 o 21 Apelem Jasnogórskim z błogosławieństwem bp. Marka Solarczyka.

Do udziału w pielgrzymce, która w tym roku wyruszy pod hasłem "Kościół Chrystusowy drogą do zbawienia", rycerze Kolumba zapraszają wszystkie kobiety i dziewczęta, które podołają trudom nocnej 26-kilometrowej wędrówki. - Jak co roku chcemy powierzać Maryi nasze rodziny, naszą ojczyznę oraz samych siebie. W drodze do Matki będziemy się wspólnie modlić, śpiewać i słuchać przygotowanych rozważań, aby w ten sposób pogłębić swoją wiarę i dać świadectwo przynależności do Kościoła katolickiego.

Organizatorzy zapewniają: okolicznościowy emblemat pielgrzymkowy i opaskę odblaskową, gorący posiłek, kawę i herbatę na wszystkich postojach, toalety TOI TOI na każdym postoju wyposażone w płyn do dezynfekcji, ubezpieczenie NNW, transport autokarowy z Błotnicy do Radomia (chęć powrotu autokarem należ zgłosić przy zapisach).

Dłuższy odpoczynek połączony z posiłkiem będzie około północy w parku historycznym "Rycerze Bogurodzicy" w Taczowie.

Pielgrzymowanie zakończy się Mszą św. o 6 w sanktuarium w Starej Błotnicy.

Zapisy prowadzone są poprzez stronę www.rycerzekolumba.radom.pl oraz w dniu wyjścia pielgrzymki od 19.00 przed kościołem MB Częstochowskiej.

Przy zapisie wymagane jest okazanie dowodu osobistego i okazanie pisemnej zgody rodzica lub opiekuna w przypadku osób niepełnoletnich.

Rycerze zwracają się do pątniczek z prośbą o złożenie ofiary w wysokości 40 zł na częściowe pokrycie kosztów organizacyjnych, natomiast dodatkowe wpłaty zostaną przeznaczone na dzieło "Pomocy ofiarom wojny w Ukrainie".

Nocna Pielgrzymka Kobiet do Starej Błotnicy już w sobotę

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast